Prognozy bukmacherów dotyczące przyszłości Unii Europejskiej

Brytyjscy bukmacherzy, nie zważając na sondaże opinii publicznej sądzą, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej.

Według bukmacherskiej firmy Betfair, szansa na to, że mieszkańcy Wysp opowiedzą się za utrzymaniem członkostwa we Wspólnocie wynosi siedemdziesiąt procent. To nieco mniej niż ostatnio, ale nadal - jak się wydaje - bukmacherzy stawiają na obóz "Remain", czyli tych, którzy wolą pozostać w Unii.

Reklama

Wysokość wygranej zmalała jednak w ciągu doby o osiem punktów procentowych, co oznacza, że wątpliwości bukmacherów dotyczące pozostania Wielkiej Brytanii w europejskiej wspólnocie nieco wzrosły. Niektórzy eksperci wiążą to z ostatnim sondażem w dzienniku "The Independent", który wskazuje, że zwolennicy wyjścia z Unii mają dziesięcioprocentową przewagę nad zwolennikami utrzymania członkostwa we Wspólnocie.

Obserwatorzy zaznaczają, że intencje Brytyjczyków dotyczące zbliżającego się unijnego referendum trudno jest odczytać. Bukmacherzy uważają, że Wielka Brytania zdecydowanie zostanie w Unii. Na zupełnie co innego wskazuje część badań opinii publicznej, a wyniki sondaży zebranych razem wskazują, że oba obozy mają niemal równe szanse.

Dowiedz się więcej na temat: brexit | bukmacherzy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje