Reklama

Reklama

Urszula Krupa za Janusza Wojciechowskiego do PE

Polskie władze poinformowały Parlament Europejski, że Urszula Krupa obejmie mandat po europośle PiS Januszu Wojciechowskim, który musiał ustąpić w związku z wyborem do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego - poinformował w poniedziałek szef PE Martin Schulz.

W ostatnich wyborach do europarlamentu w 2014 roku drugi po Wojciechowskim najlepszy wynik na listach PiS w okręgu łódzkim zdobył obecny minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. W związku z tym to on był pierwszym kandydatem do objęcia mandatu europosła.

Reklama

Szef dyplomacji ogłosił jednak przed kilkoma tygodniami, że nie przyjmie mandatu, bo chce realizować politykę Prawa i Sprawiedliwości jako minister spraw zagranicznych.

Kolejną osobą do zajęcia miejsca w Parlamencie Europejskim była właśnie Urszula Krupa, która była już europosłanką w latach 2004-2009. Wcześniej, w latach 2001-2004, Krupa zasiadała w Sejmie z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Z LPR odeszła w 2006 roku.

Krupa powiedziała PAP, że w PE będzie członkiem frakcji, do której należy PiS, czyli Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. "Złożyłam już akces" - poinformowała.

Urszula Krupa ukończyła w 1973 roku studia lekarskie na Akademii Medycznej w Łodzi. Prowadzi audycję porad zdrowotnych w Radiu Maryja. W 2003 roku została wykładowcą w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ojca Tadeusza Rydzyka.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje