Źródła PAP: UE ułatwia sobie nakładanie sankcji na użycie broni chemicznej

Unijni ambasadorowie uzgodnili w środę w Brukseli nowe zasady dotyczące nakładania sankcji za wykorzystanie broni chemicznej - dowiedziała się PAP z dwóch niezależnych źródeł dyplomatycznych.

Nowe ramy mogą ułatwić nałożenie restrykcji na zaangażowanych w próbę zabójstwa byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala. Według rozmówców PAP w tej chwili nie ma jednak żadnych nazwisk na liście, bo decyzja o nowym reżimie sankcyjnym nie dotyczy żadnej konkretnej sprawy, tylko jest ogólnym zwiększeniem możliwości działań "28" w obliczu ataku gdziekolwiek na świecie.

Reklama

Dodatkowych sankcji w związku z atakiem chemicznym w brytyjskim Salisbury domaga się Wielka Brytania. Na początku września Londyn ogłosił, że mężczyźni podejrzani przez prokuraturę o próbę zabójstwa Skripala zostali zidentyfikowani jako oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego i musieli działać za przyzwoleniem władz w Moskwie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone.

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje