Szymański: Ruch w sprawie praworządności należy do KE

Dialog Polski z KE w sprawie praworządności trwa. Przedstawiliśmy bardzo konkretną ofertę. Teraz ruch jest po stronie Komisji Europejskiej - powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Wiceminister był pytany o informacje medialne, jakoby dialog Polski z KE w sprawie praworządności został zerwany.

Reklama

Jak zaznaczył Szymański, "nie ma sensu wyciągać tak daleko idących wniosków". "Ten dialog trwa. Ten kontakt trwa. My przedstawiliśmy bardzo konkretną ofertę. Zrealizowano bardzo konkretne rzeczy w polskim parlamencie. Teraz jest ruch po stronie Komisji Europejskiej" - zaznaczył.

Dodał, że ze strony KE jest jednak "deficyt reakcji na istotne rzeczy, które stały się w Polsce". Na tej podstawie - jak zaznaczył - można mieć przekonanie, że "ryzyko scenariusza negatywnego jest dzisiaj wyższe, niż jeszcze kilka tygodni temu".

Pytany o kwestię wizyty w Polsce wiceszefa KE Fransa Timmermansa odpowiedział, że jest on zawsze mile widziany w naszym kraju. "Kiedy wizyta zostanie przygotowana, (...) wtedy będziemy o niej informowali" - zaznaczył Szymański. 

Frans Timmermans przyjedzie do Polski 18 czerwca, by rozmawiać o kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości. O dacie spotkania poinformował sam wiceszef Komisji Europejskiej we wtorek popołudniu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje