Donald Trump wyprowadzony ze sceny w obawie o jego bezpieczeństwo

Ochrona z Secret Service przerwała nagle przemówienie Donalda Trumpa na wiecu wyborczym i pośpiesznie wyprowadziła go ze sceny, kiedy protestujący przeciw niemu mężczyzna zbliżył się do mównicy i zdawał się mu zagrażać.

Incydent miał miejsce podczas spotkania republikańskiego kandydata na prezydenta w Reno, w stanie Newada, w sobotę wieczorem. Trump w pewnym momencie dojrzał mężczyznę i powiedział: "O, to ktoś z kampanii Hillary Clinton. Ile ci płacą, 1400 dolarów? Zabierzcie go".

Reklama

Po chwili kontynuował przemówienie, ale znowu je przerwał i podnosząc dłoń do oczu zaczął wpatrywać się w protestującego mężczyznę, który zbliżał się do mównicy.

Interwencja Secret Service

W tym momencie agenci Secret Service podbiegli do mównicy i otaczając Trumpa ze wszystkich stron wyprowadzili go za kulisy. Inni ochroniarze rzucili się na mężczyznę, powalili go na ziemię, skuli kajdankami i wyprowadzili z sali.

Według niektórych relacji, kilka sekund wcześniej ktoś krzyknął: "On ma broń", co mogło skłonić agentów do działania. Okazało się jednak, że zagrażający Trumpowi mężczyzna nie był uzbrojony.

Wiece Trumpa, zwłaszcza w okresie prawyborów, często zakłócali demonstranci, ale nigdy nie doszło do podobnego incydentu jak w Reno.

Trump: Nic nas nie powstrzyma

Po paru minutach Trump wrócił na mównicę i powiedział: "Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale nigdy nic nas nie powstrzyma". Podziękował też Secret Service za "szybkie i profesjonalne działanie".

"Chcę podziękować Secret Service. Nie doceniamy ich pracy. A oni są zadziwiający" - powiedział i powrócił do przerwanego wątku przemówienia.

W ostatnich dniach kampanii wyborczej Trump odwiedza po kilka stanów dziennie, aby przemawiać do jak największej liczby wyborców. W sobotę był w Newadzie, Kolorado i Karolinie Północnej. W niedzielę będzie w Pensylwanii, Iowa, Minnesocie i Wirginii.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje