Reklama

Reklama

"Najbardziej koszmarne dwa tygodnie" Donalda Trumpa

Pogłębia się chaos w obozie Donalda Trumpa. Coraz większa liczba polityków i strategów partii republikańskiej wyraża obawy, że miliarder nie jest zdolny do prowadzenia poważnej i zdyscyplinowanej kampanii wyborczej.

Kampania Donalda Trumpa przebiega w atmosferze kontrowersji różnego kalibru. Wypowiedzi miliardera o Rosji i Ukrainie, atak na rodziców żołnierza, który zginął w Iraku, odmowa poparcia w wyborach wpływowych polityków republikańskich czy wyrzucenie z wiecu matki z płaczącym dzieckiem sprawiły, że republikanie zaczęli się obawiać, iż Trump nie tylko nie zostanie prezydentem ale również wyrządzi nieodwracalne szkody swej partii.

Reklama

"To najbardziej koszmarne dwa tygodnie jakie widziałem u kandydata na prezydenta i to wszystko na własne życzenie" - mówi były doradca polityczny George'a Busha Karl Robve.

Wpływowy konserwatywny komentator Charles Krauthammer obawia się, że zachowanie Trumpa to więcej niż zwykłe błędy w kampanii.

"Wszyscy spodziewali się., że ten kandydat się zmieni, stanie bardziej pojednawczy, bardziej prezydencki, ale to nigdy nie nastąpiło. Trzeba zadać sobie pytanie, czy on jest zdolny do innego zachowania?" - mówił politolog w telewizji Fox News.

Tymczasem kolejne badania opinii publicznej potwierdzają, że notowania Trumpa idą w dół. W sondażu Fox News Hillary Clinton wyprzedziła biznesmana o 10 punktów procentowych.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: wybory w USA 2016 | Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje