Państwo Islamskie wzywa do ataków w dniu wyborów w USA

Tzw. Państwo Islamskie wzywa do "rzezi" amerykańskich wyborców w dniu głosowania w USA oraz nakazuje muzułmanom, by nie brali udziału w wyborach - informuje portal USA Today, powołując na informację od grupy monitorującej terroryzm.

Rita Kitz, dyrektor SITE Intelligence Group, poinformowała w sobotę na Twitterze, że o zagrożeniu jest mowa w manifeście, który rozpowszechniany jest w mediach należących do tzw. Państwa Islamskiego. Pojawia się w nim nawoływanie do "rzezi" Amerykanów i "rozbijania urn wyborczych". 

Reklama

"Może Allah sprawi, że tegoroczne wybory w USA będą strasznym kataklizmem, jaki jeszcze nigdy nie uderzył w Amerykę w całej jej żałosnej historii" - napisano w liczącym siedem stron artykule.

Do uzasadnienia ataków użyto obszernych religijnych argumentów. Oświadczono też, że nie ma różnicy między Republikanami i Demokratami w ich "polityce przeciwko islamowi i muzułmanom". 

Władze USA monitorują sytuację

Fragmenty manifestu zostały opublikowane na Twitterze przez Ritę Katz, z informacją, że ISIS podżega do przeprowadzania ataków w dniu wyborów "próbując zakłócić proces demokratyczny i zdobyć uwagę mediów". 

Pełna treść manifestu w języku angielskim została opatrzona fotografiami kandydata Republikanów Donalda Trumpa, kandydata na wiceprezydenta Demokratów Tima Kaine'a oraz zdjęciem Khizr Khan'a, ojca amerykańskiego muzułmanina i żołnierza, który zginął podczas walki w Iraku. Zdjęcie Khana zrobiono w czasie wystąpienia na konwencji Partii Demokratycznej. 

Władze federalne monitorują informacje dotyczące potencjalnego zagrożenia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy