Wielka Orkiestra Świętacznej Pomocy

Podsumowanie 22. Finału WOŚP. Padnie rekord?

Podczas 22. Finału WOŚP zebrano blisko 35,5 mln zł - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej Jurek Owsiak. Jak zaznaczył, jest to zadeklarowana kwota; na konto fundacji wpłynęło na razie ponad 1,1 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki poznamy mniej więcej za dwa miesiące.

Dokładna kwota podana przez Owsiaka w poniedziałek to 35 mln 489 tys. 735 zł. "Wielkie dzięki dla całej Polski, ale także dla Polaków na całym świecie" - powiedział Owsiak.

Reklama

Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka lub kilkanaście tygodni. W zeszłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła niespełna 40 mln zł).

Prezes Fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski podkreślił, że nie jest najważniejsze, czy kwota będzie wyższa, czy niższa niż rok wcześniej. - My się nie ścigamy. Od 20 lat powtarzamy, że nie chodzi o to, czy to jest milion mniej, czy milion więcej. To był piękny dzień i to jest najważniejsze. Myślę, że zebrana w tym roku suma będzie zbliżona do zeszłorocznej. To jest bardzo dużo pieniędzy, które w znaczący sposób mogą pomóc - mówił.

Przypomniał, że pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej. Jak powiedział, powinno być ich w Polsce ok. 30, obecnie zaś jest 12 dziecięcych SOR-ów. Podkreślił, że wszystkie oddziały powinny być wyposażone według jednakowych standardów, żeby każde dziecko, niezależnie od tego, gdzie ulegnie wypadkowi, miało takie same szanse.

WOŚP zamierza kupić m.in. sprzęt do szybkiej diagnostyki, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Prof. Maruszewski powiedział, że pierwsze przetargi na ten sprzęt najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone jeszcze przed wakacjami.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

INTERIA.PL gra z WOŚP!

Internauci po raz kolejny nie zawiedli i udowodnili, że mają wielkie serca. Na stronie pomagam.interia.pl wspierali działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przelewając dowolne kwoty na konto fundacji. Dziękujemy za Waszą pomoc!

Wspieranie organizacji pozarządowych jest stałym elementem działań INTERIA.PL. Do tej pory portal współpracował m.in. z PCK, Fundacją Mam Marzenie oraz Fundacją Psi Los.

Owsiak: WOŚP nieuczciwa? Pokażcie, gdzie trzymam ten słój z pieniędzmi!

INTERIA360: Czy Owsiak jest dobry na wszystko?

Wspieraj WOŚP z INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy