Naloty na Wschodnią Ghutę. Kilkadziesiąt ofiar, setki rannych

Co najmniej 77 osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w poniedziałek w nalotach syryjskiego reżimu na Wschodnią Ghutę, leżącą pod Damaszkiem rebeliancką enklawę - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Rany odniosło około 300 osób.

AFP zauważa, że siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada w niedzielę wzmocniły swoje pozycje wokół Wschodniej Ghuty, co może świadczyć o planach przeprowadzenia ofensywy sił lądowych na rebeliantów w tej enklawie.

Reklama

Mająca strategiczne znaczenie dla rebeliantów Wschodnia Ghuta jest oblegana przez syryjskie wojska rządowe od 2013 r. i znajduje się pod ostrzałem, choć w 2017 r. włączona została do wyznaczonych przez Rosję, Iran i Turcję stref deeskalacji.

Syryjskie siły rządowe wraz z sojusznikami odcięły również drogi, którymi przemycano do oblężonego regionu żywność i leki. 

W ubiegłym tygodniu do enklawy dotarł pierwszy od końca listopada konwój pomocowy. Poprzedziły go prowadzone od miesięcy starania ONZ.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje