Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

9. bieg "Policz się z cukrzycą" - ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy on-line do udziału w warszawskim 9. biegu "Policz się z cukrzycą", który odbędzie się w dniu 23. finału WOŚP, czyli 11 stycznia 2015 . Po raz kolejny kilka tysięcy osób będzie miało okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Głównym sponsorem biegu jest firma Eden Springs.

Rejestracja na bieg odbywa się wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie biegu. Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem.

Opłata startowa za udział w 9. biegu "Policz się z cukrzycą" wynosi minimum 20 zł i ma formę "cegiełek". Dzięki nim Fundacja WOŚP planuje zakupić osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Reklama

Cegiełka to pakiet startowy dla biegaczy, który będzie zawierał: okolicznościową koszulkę 9. biegu "Policz się z cukrzycą", pamiątkowy medal wręczony na mecie biegu i numer startowy.

Zebrana kwota przeznaczona będzie na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, prowadzonego przez Fundację WOŚP. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl

Dlaczego wysokość cegiełki wynosi minimum 20 złotych? Ponieważ każdy, kto w większym stopniu będzie chciał wesprzeć cel 9. biegu "Policz się z cukrzycą" może wpłacić wyższą kwotę. 

Z cegiełek zebranych podczas poprzedniego finału i biegu uzbierana została kwota 100 000 zł. Dzięki niej Fundacja WOŚP zakupiła 10 pomp insulinowych, które trafiły do ośrodków znajdujących się w Poznaniu i Żorach.

Oprócz Warszawy, biegi "Policz się z cukrzycą" odbędą się także w innych miastach w Polsce. Lista miejsc, w których odbędą się biegi oraz więcej informacji na ich temat już wkrótce pojawią się na stronach WOŚP. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje