Reklama

Reklama

Finał WOŚP 2017: Ostatni moment na założenie sztabu

Lista sztabów 25. finału WOŚP jest już bardzo długa, a wciąż odzywają się nowe instytucje, które chcą włączyć się w finałowe granie. Osobom, które chcą jeszcze tego dokonać pozostało niewiele czasu. Termin składania wniosków mija w poniedziałek.

Fundacja WOŚP proponuje trzy różne sposoby na zorganizowanie finału w swojej miejscowości.

Reklama

To tradycyjny sztab umożliwiający kwestowanie na ulicach miast i miasteczek, Sztab Skarbon Stacjonarnych dla firm, które chcą zbierać pieniądze w miejscu pracy lub swoich filiach (np. w sieci sklepów) oraz Imprezę Zamkniętą - czyli zbiórkę na terenie budynku, bez kwesty ulicznej.

Jak założyć sztab WOŚP?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania sprawdź czy w twojej okolicy nie ma już sztabu. Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęca do współpracy między sobą. 

Jeżeli w okolicy nie ma sztabu 25. Finału WOŚP, w którego działania można się włączyć - można zarejestrować swój.

- Zbierz grupę ludzi, która razem z Tobą poświęci czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).

- Zapoznajcie się z  Regulaminem Sztabu.

- Wybierzcie Szefa Sztabu (odpowiedzialnego za całą akcję).

- Szef Sztabu rejestruje się w  Bazie Szefa Sztabu, wypełnia formularz zgłoszeniowy, akceptuje regulamin i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.

- Po wydrukowaniu wypełnionego w bazie Szefa Sztab wniosku Szef Sztabu, a także członkowie komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału, podpisują go.

- Wniosek wysyłacie do Fundacji pocztą (decyduje data stempla) bądź przynosicie osobiście do 21 listopada 2016 r.

Adres Fundacji: Fundacja WOŚP, Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, w przypadku wysyłania wniosku pocztą należy zamieścić dopisek "Sztaby" na kopercie.

Dowiedz się więcej o założeniu sztabu WOŚP!

***

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Orkiestra po raz kolejny zagra na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

- Ćwierć wieku grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację