Reklama

Reklama

Fundacja WOŚP kupuje sprzęt medyczny dla pediatrii

Od poniedziałku do środy w Warszawie trwać będzie 47. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Za środki z 24. finału Fundacja kupować będzie sprzęt medyczny dla 218 szpitali w całej Polsce.

Zakupione przez Fundację urządzenia trafią na oddziały ogólnopediatryczne, będzie to więc wsparcie w podstawowej opiece medycznej najmłodszych pacjentów. Orkiestra chce znacząco podnieść standard tej opieki kupując najnowocześniejszy, ale podstawowy sprzęt.

Reklama

Będą to więc łóżeczka szpitalne dla dzieci, pompy strzykawkowe, holtery EKG, lokalizatory naczyń i wiele innych aparatów. W sumie planowany jest zakup 2 514 urządzeń medycznych.

W efekcie konkursu ofert do szpitali trafią:

- szpitalne łóżka młodzieżowe typu "junior" - 881 szt.

- szpitalne łóżka dziecięce tzw. "szczebelkowe" - 752 szt.

- aparaty USG - 31 szt.

- lokalizatory naczyń krwionośnych  - 120 szt.

- aparaty EKG - 67 szt.

- holtery ABPM -  48 szt.

- holtery EKG  -  45 szt.

- kardiomonitory - 123 szt.

- pulsoksymetry  -  118 szt.

- pompy strzykawkowe  - 242 szt.

 - pompy objętościowe  -  87 szt.

Ilości kupowanych urządzeń w trakcie negocjacji mogą się zmienić, ponieważ potrzeby są znacznie większe, jeśli wiec tylko uda się wynegocjować atrakcyjne ceny i nie będzie groziło przekroczenie założonego budżetu, Fundacja zdecyduje o zwiększeniu ilości sprzętu.

Oceny złożonych ofert dokona powołana przez Fundację komisja ekspertów.

Zasady dokonywania zakupów

Fundacja nie korzysta z mechanizmów zamówień publicznych. Zakupy będą odbywały się wg wypracowanego przez Fundację regulaminu konkursu ofert, który kładzie w pierwszej kolejności nacisk na jakość urządzeń, a w drugiej kolejności prowadzone są negocjacje cenowe. Pozwala to kupić urządzenia najlepsze - za jak najlepsze ceny.

Po 25 latach działalności Orkiestry, urządzenia z serduszkiem WOŚP pracują we wszystkich szpitalach w Polsce, w których leczy się dzieci. Przeważnie to właśnie urządzenia Wielkiej Orkiestry są podstawą nowoczesnego wyposażenia szpitali, dzięki czemu polscy lekarze mają takie możliwości leczenia najmłodszych pacjentów, jak ich koledzy z najbardziej rozwiniętych krajów świata.

Finał WOŚP to tylko połowa drogi

 - Kiedy ogłaszamy zamknięty już i podsumowany efekt Finału WOŚP, to dla nas tak naprawdę jest dopiero połowa drogi do osiągnięcia założonych w czasie akcji celów - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

- Tak naprawdę ze swoich finałowych obietnic wywiązujemy się w czasie naszych zakupów. To jest ten właśnie moment, kiedy efekt ogromnego zaangażowana wszystkich tych, którzy włączają się w finały WOŚP, zamienia się w konkretną pomoc dla polskich szpitali - dodaje.

Każdy konkurs ofert Fundacji WOŚP poprzedza wielomiesięczna praca powołanych przez Fundację ekspertów. Analizują oni wszystkie nadesłane do Fundacji przez szpitale prośby, a następnie, we współpracy z konsultantami krajowymi, przygotowują kompletną listę zakupów w darze dla konkretnych szpitali.

Dlatego już na etapie zakupów Fundacja doskonale wie, jaki sprzęt i dla kogo kupuje i może najlepiej dostosować pozyskiwany sprzęt do potrzeb, jakie są w konkretnych szpitalach. Proces jest więc czasochłonny, ale dzięki niemu udaje się najskuteczniej wesprzeć polskie szpitale, przekazując im najlepszy sprzęt medyczny.

Konkurs ofert rozpoczął się od publicznego otwarcia i odczytania wszystkich ofert. Następnie, już za zamkniętymi drzwiami, eksperci Fundacji przeanalizują złożone oferty i rozpoczną się negocjacje z oferentami. Potrwają one co najmniej do najbliższej środy, ale całość przebiegu zakupów będzie relacjonowana na stronie Fundacji na Facebooku.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację