Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Kampania PiS: Wkrótce program europejski, a także nowe spoty

Prezentacja programu europejskiego, nowe spoty, intensywna kampania w terenie, dużo medialnej obecności Jarosława Kaczyńskiego, debaty eksperckie - to plany PiS na dalszą kampanię wyborczą do PE. W programie partia zapowie m.in. walkę o wyrównanie dopłat dla polskich rolników.

Sztabowcy Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby w kampanii, oprócz dominującego obecnie tematu Ukrainy, pojawiły się inne - dotyczące sytuacji życiowej Polaków. 

Według informatorów Polskiej Agencji Prasowej z kierownictwa partii program europejski jest już praktycznie gotowy i czeka na prezentację. - W programie zapowiemy walkę o wyrównanie dopłat dla polskich rolników, a także o więcej stanowisk w UE dla Polaków. Przedstawimy koncepcję wspólnej polityki rodzinnej - zapowiada jeden z polityków PiS.

"Służyć Polsce, słuchać Polaków"

Reklama

Program europejski ma w dużym stopniu powielać zapisy programu partii przyjętego na kongresie w lutym. W programie tym PiS stawia diagnozę sytuacji w UE; według partii Unia cierpi m.in. na przeregulowanie, nierówność polityczną, deficyt demokracji, zanik wartości, tożsamości cywilizacyjnej, utratę zaufania ze strony obywateli oraz rozpad na kilka kręgów integracji.

- Nie będziemy wprowadzać Polski do żadnych dobrowolnych rozwiązań pogłębiających stopień integracji europejskiej, które nie będą spełniać kryterium jednoznacznego sprzyjania polskim interesom i zrezygnujemy z tych obiektywnie niekorzystnych rozwiązań pogłębionej współpracy, do których już została Polska włączona - obiecują w programie politycy PiS.

Kierownictwo partii będzie kontynuować objazd Polski i spotkania z mieszkańcami. Głównym tematem rozmów będzie program PiS. - Nieprzypadkowo hasło naszej kampanii to: Służyć Polsce, słuchać Polaków. Bezpieczeństwo to ważny problem, ale nie jedyny. Chcemy mówić też o bezrobociu, dramacie w służbie zdrowia, gigantycznej emigracji, wielkich zaniedbaniach rządu Tuska - mówi jeden ze sztabowców.

"Dużo prezesa Kaczyńskiego"

- W kampanii będzie dużo prezesa Kaczyńskiego. Będzie wspierał kandydatów na konferencjach i na spotkaniach z mieszkańcami oraz w spotach - dodaje polityk.

Na to, że partia chce odejść od dominującego w kampanii wątku bezpieczeństwa w związku z sytuacją na Ukrainie wskazuje też wypowiedź Kaczyńskiego z wtorku. - Polacy chcą bezpieczeństwa, ale chcą także zabezpieczenia rodzin, pracy, służby zdrowia na właściwym poziomie - mówił szef PiS podczas prezentacji hasła wyborczego.

Szef sztabu wyborczego PiS Andrzej Duda powiedział, że partia będzie mówiła o bezpieczeństwie, ale w takim kontekście jak w ostatnim spocie. Podkreślono w nim, że bezpieczeństwo ma zapewnić Polakom m.in. praca, sprawna służba zdrowia, odbudowa przemysłu oraz "uczciwe rządy". "Inni się mylili. My wiemy, jak wzmocnić Polskę" - twierdzi PiS w reklamówce.

- Bezpieczeństwo to nie kilka polskich F-16 i prężenie muskułów. Kraj jest bezpieczny, kiedy się rozwija. Tak się dzieje kiedy jest praca, buduje się infrastruktura energetyczna, jest silny przemysł. Mówimy tak: bezpieczna Polska, to Polska, w której wreszcie zacznie się proces odbudowy siły społeczeństwa i kraju - podkreśla Duda.

W kampanii PiS nie zabraknie eksperckich debat. 30 kwietnia odbędzie się pierwsze plenarne posiedzenie powołanej w lutym Rady Programowej PiS, której pracami kieruje prof. Piotr Gliński. Eksperci i naukowcy doradzający PiS  - jak powiedział Gliński - omówią dwa tematy: "polityka rozwojowa Polski" , w tym kwestie innowacji i edukacji, oraz "pozycję Polski na świecie".

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje