Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Rząd "nagrał" unijny spot. Wicepremier ma ciarki. A wy?

Muzyka z "Hey Jude" zespołu The Beatles, a w tle zdjęcia uśmiechniętych Polaków oraz seria ujęć Polski w budowie zestawionych z czasami głębokiego PRL-u. Tak wygląda najnowszy, rządowy klip promujący 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. Z okazji jego prezentacji na specjalnie zwołanej konferencji pojawił się sam Donald Tusk i wicepremier Elżbieta Bieńkowska.Reklama

- Za każdym razem, kiedy oglądam ten spot, mam dreszcze - przyznała podczas spotkania z mediami wicepremier Elżbieta Bieńkowska. 

- Państwo zareagowali dość obojętnie. Mam nadzieję, że nie są państwo reprezentatywną próbką - dodała patrząc w stronę dziennikarzy.

- Uważam, że to jest coś niezwykłego. To jest moment, kiedy powinniśmy się naprawdę cieszyć i być dumni z tego, co Polska osiągnęła. Wiem, że wiele przed nami i wiele jest do zrobienia, ale te 10 lat to jest czas kiedy pokazaliśmy, że jesteśmy narodem pracowitym, solidnym, uczciwym. To powinniśmy teraz pamiętać - podkreśliła Elżbieta Bieńkowska.

Wczoraj Kancelaria Premiera umieściła w serwisie YouTube nagranie, na którym szef rządu śpiewa piosenkę Beatlesów "Hey Jude". Film ma komentarz: "Wybór piosenki nie jest przypadkowy :) Wszystko wyjaśni się we wtorek 22/04/2014".

A premier ogłosił na Twitterze: "Wiem, lepiej biegać niż śpiewać".

Polecamy: Niecodzienne wystąpienie premiera Tuska

Mariusz Piekarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje