Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

SLD do wyborców: PO nie spełni oczekiwań lewicowego elektoratu

Politycy SLD zaapelowali w piątek do wyborców o lewicowych poglądach, żeby nie ulegali namowom premiera Donalda Tuska i nie głosowali w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na Platformę Obywatelską.

SLD zorganizował konferencje prasową w Sejmie zaraz po piątkowym wystąpieniu Donalda Tuska na konwencji wyborczej PO w Katowicach. Tusk zwrócił się wówczas m.in. do wyborców lewicy, prosząc ich o głosowanie w niedzielnych wyborach na Platformę. W 2007 r. pomogliście uratować Polskę przed PiS-em, teraz możecie zrobić to samo - przekonywał premier i zapewniał, że szanuje lewicowe poglądy.

- Ręce opadają - ocenił słowa premiera deputowany SLD Wojciech Olejniczak, kandydujący w eurowyborach z pierwszego miejsca na liście warszawskiej.

Reklama

- Donald Tusk mówi w tej kampanii, że trzeba głosować na PO, która będzie realizować lewicowe postulaty. Mijają lata, a działalność Platformy w Parlamencie Europejskim, ale też w Polsce, jest antylewicowa. W każdym głosowaniu w PE w sprawach światopoglądowych PO głosuje inaczej niż socjaliści. To Tusk w Polsce przeprowadził też szereg rozwiązań antyspołecznych, takich jak podniesienie wieku emerytalnego - wyliczał Olejniczak.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski przypomniał, że w tych wyborach nie chodzi o to, "kto będzie rządził w Polsce", ale o to, "jaka będzie Europa".

- W Europie liczy się frakcja socjalistów, w której jest SLD, i frakcja konserwatywna, w której jest PO. Tylko te dwie frakcje będą decydowały o przyszłości UE. Głosowanie na SLD to głosowanie na zmianę, a głosowanie na PO to utrzymywanie tego wszystkiego, co dziś mamy: zaciskanie pasa i realizowanie polityki oszczędnościowej. Nie dajcie się nabrać, PO to dziś żadna alternatywa, to Sojusz może zmienić Europę - podkreślił Gawkowski.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje