Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Wybory do PE 2014. Europosłowie z podziałem na okręgi wyborcze

OKRĘG NR 1 (woj. pomorskie)

Reklama

Z LISTY PO:

1) Janusz Lewandowski - 107 814 głosów

2) Jarosław Wałęsa - 55 898 głosów

Z LISTY PIS:

1) Anna Fotyga - 56 677 głosów

OKRĘG NR 2 (woj. kujawsko-pomorskie)

Z LISTY PO:

1) Tadeusz Zwiefka 43 918 głosów

Z LISTY PIS:

1) Kosma Złotowski - 41 188 głosów

Z LISTY SLD-UP:

1) Janusz Zemke - 62 118 głosów

OKRĘG NR 3 (woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie)

Z LISTY PO:

1) Barbara Kudrycka - 61 418 głosów

Z LISTY PiS:

1) Karol Karski - 67 997 głosów

OKRĘG NR 4 (Warszawa i 8 okolicznych powiatów)

Z LISTY PO:

1) Danuta Huebner - 225 546 głosów

2) Michał Boni - 30 910 głosów

Z LISTY PIS:

1) Zdzisław Krasnodębski - 96 292 głosy

2) Marek Jurek - 66 505 głosów

Z LISTY Nowej Prawicy - Janusza Korwin-Mikkego:

1) Michał Marusik - 20 538 głosów

OKRĘG NR 5 (woj. mazowieckie)

Z LISTY PO:

1) Julia Pitera - 37 269 głosów

Z LISTY PIS:

1) Zbigniew Kuźmiuk - 69 035 głosów

Z LISTY PSL:

1) Jarosław Kalinowski - 33 879 głosów

OKRĘG NR 6 (woj. łódzkie)

Z LISTY PIS:

1) Janusz Wojciechowski - 134 975 głosów

Z LISTY PO:

1) Jacek Saryusz-Wolski - 97 551 głosów

OKRĘG NR 7 (woj. wielkopolskie)

Z LISTY PO:

1) Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - 66 419 głosów

2) Adam Szejnfeld - 69 852 głosy

Z LISTY PIS:

1) Ryszard Czarnecki - 84 228 głosów

Z LISTY SLD-UP:

1) Krystyna Łybacka - 42 441 głosów

Z LISTY PSL:

1) Andrzej Grzyb - 26 805 głosów

OKRĘG WYBORCZY nr 8 (woj. lubelskie)

Z LISTY PIS:

1) Mirosław Piotrowski - 73 465 głosów

Z LISTY PSL:

1) Krzysztof Hetman - 24 862 głosy

OKRĘG WYBORCZY nr 9 (woj. podkarpackie)

Z LISTY PO:

1) Elżbieta Łukacijewska - 41 867 głosów

Z LISTY PIS:

1) Tomasz Poręba - 113 704 głosy

2) Stanisław Ożóg - 36 376 głosów

OKRĘG WYBORCZY NR 10 (woj. małopolskie i świętokrzyskie)

Z LISTY PO:

1) Róża Thun - 125 738 głosów

2) Bogdan Wenta - 38 960 głosów

Z LISTY PIS:

1) Ryszard Legutko - 81 201 głosów

2) Andrzej Duda - 97 996 głosów

3) Beata Gosiewska - 50 332 głosy

Z LISTY Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego:

1) Stanisław Żółtek - 27 995 głosów

Z LISTY PSL:

1) Czesław Siekierski - 27 843 głosy

OKRĘG WYBORCZY NR 11 (woj. śląskie)

Z LISTY PO:

1) Jerzy Buzek - 254 319 głosów

2) Jan Olbrycht - 34 267 głosów

3) Marek Plura - 9 268 głosów

Z LISTY PIS:

1) Bolesław Piecha - 118 964 głosy 2

2) Jadwiga Wiśniewska - 44 763 głosy

Z LISTY SLD-UP:

1) Adam Gierek - 56 237 głosów

Z LISTY Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego:

1) Janusz Korwin-Mikke - 67 928 głosów

OKRĘG WYBORCZY NR 12 (woj. dolnośląskie i opolskie)

Z LISTY PO:

1) Bogdan Zdrojewski - 162 426 głosów

2) Danuta Jazłowiecka - 38 652 głosy

Z LISTY PIS:

1) Dawid Jackiewicz - 79 942 głosy

2) Kazimierz Michał Ujazdowski - 48 945 głosów

Z LISTY SLD-UP:

1) Lidia Geringer de Odenberg - 53 790 głosów

Z LISTY Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego:

1) Robert Iwaszkiewicz - 29 505 głosów

OKRĘG WYBORCZY nr 13 (woj. lubuskie i zachodniopomorskie)

Z LISTY PO:

1) Dariusz Rosati - 84 686 głosów

Z LISTY PIS:

1) Marek Gróbarczyk - 54 864 głosy

 Z LISTY SLD-UP:

1) Bogusław Liberadzki - 43 348 głosów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje