Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Sondaż przed wyborami do PE: PiS na prowadzeniu

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej Polaków zagłosowałoby na PiS. Platforma w sondażu Homo Homini Ibris przygotowanym dla INTERIA.PL i RMF FM zajęła drugie miejsce.

Na pytanie "Na którą z partii oddał(a)by Pan(i) swój głos, gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego miały się odbyć w najbliższą niedzielę?" 28,3 proc. badanych odpowiedziało, że na PiS. Zaraz za Prawem i Sprawiedliwością uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 27,3 proc.

Reklama

Jednocześnie - w porównaniu do ostatnich badań przeprowadzonych przez Instytut Homo Homini - zarówno PO, jak i PiS odnotowały wzrost: PiS o jeden punkt procentowy, PO o trzy punkty procentowe.

Na trzecim miejscu w sondażu przygotowanym na zlecenie INTERIA.PL i RMF FM znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na SLD zagłosowałoby w najbliższą niedzielę 10,8 proc. badanych.

Jednocześnie oznaczałoby to spadek o 1 punkt procentowy w stosunku do ostatniego wyniku SLD.

Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się PSL i Europa Plus Twój Ruch.

Frekwencja

Z sondażu wynika również, że jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby zaledwie 36,3 proc. 

Nieco ponad 58 proc. ankietowanych deklaruje, że nie poszłoby do urn.

5,6 proc. ankietowanych nie miało zdania na ten temat.

Informacje o badaniu

Badanie o charakterze ogólnopolskim zostało zrealizowane przez Homo Homini  20 marca 2014 r.

Informacje zostały uzyskane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).Dowiedz się więcej na temat: Parlament Europejski | wybory do PE | sondaże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy