Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Barbara ​Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeśli będzie wstawiać się za ludźmi pracy

- Minione dziesięć lat w Polsce nie były polityką dla ludzi, ale polityką dla polityki i dla dwóch konserwatywnych partii. Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy - mówiła we Wrocławiu liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Podczas briefingu prasowego w niedzielę Nowacka mówiła, że ciężko nie być rozczarowanym zarówno PO, jak i PiS, "bo dziś nie ma już żadnej różnicy". - Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy. I cóż z tego, że czasami wybudowano drogę lub powstały pięknie odremontowane budynki, gdy tak naprawdę sukces bycia Polski przez ostatnie 10 lat w Unii Europejskiej nie przekuł  się dla dobra ludzi - mówiła.   

Reklama

Liderka ZL podkreśliła, że najwyższy czas na zmianę takiego stanu rzeczy, a jej ugrupowanie na swoich listach wyborczych ma zarówno młodych kandydatów, jak i doświadczonych ludzi, którzy wiedzą, jak rządzić. - Jednak to, co nas łączy, to przede wszystkim program. Po pierwsze mówimy - dobre wynagrodzenia, po drugie dobrze funkcjonująca gospodarka, państwo przyjazne i pracownikom i przedsiębiorcom, i po trzecie wolność i równość szans i praw - powiedziała Nowacka.   

Zaznaczyła, że celem ZL jest, by w Polsce wszystkim żyło się dobrze bez względu na wiek, wykształcenie, przekonania czy sympatie polityczne. - Jesteśmy wiarygodni i sprawni. Przede wszystkim nie boimy się przeciwstawić Prawu i Sprawiedliwości, jeśli będzie naruszało standardy demokracji, jeśli będzie niszczyło wolność słowa i próbowało niszczyć edukację - mówiła Nowacka.  

Liderka ZL podkreśliła, że jeśli PiS "będzie wstawiać się za ludźmi pracy i przygotuje ustawy o wynagrodzeniu minimalnym podobne do zaproponowanych przez ZL, to lewica jest gotowa je poprzeć".   

Nowacka uczestniczyła w niedzielę w konwencji ZL w Legnicy (Dolnośląskie), a po południu spotka się jeszcze z mieszkańcami Gniezna i Konina w Wielkopolsce. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy