Wybory parlamentarne 2015

Beata Szydło. "Córka górnika, która może rządzić Polską"

Portal "Politco" w artykule Annabelle Chapman pt. "Córka górnika, która może rządzić Polską" przedstawił sylwetkę Beaty Szydło, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na szefową rządu po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Autorka zaznacza, że bez względu na wynik wyborów parlamentarnych, Polską będzie rządzić kobieta. Szefową rządu zostanie wskazana na to stanowisko przez Jarosława Kaczyńskiego Beata Szydło lub Ewa Kopacz, o ile Platforma Obywatelska zdoła przekonać do siebie wyborców. W sondażach od dłuższego czasu zdecydowanie prowadzi PiS.

Reklama

Annabelle Chapman przypomina, że obydwie panie zawdzięczają wysokie stanowiska wpływowym politykom. Ewę Kopacz jako swoją następczynię wytypował Donald Tusk przed przyjęciem stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej, natomiast sukces Beaty Szydło to w wielkiej mierze zasługa Jarosława Kaczyńskiego.

"Szydło nie jest Kopacz ani Kaczyńskim"

Beata Szydło, czytamy w "Politico", sporo osiągnęła w polityce, ale jej największą zaletą jest "nie to kim jest, ale to kim nie jest". "Przede wszystkim nie jest Ewą Kopacz", ocenianą przez pryzmat ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej. "Ponadto nie jest Jarosławem Kaczyńskim" - podkreśla Annabelle Chapman, zaznaczając, że ponad 60 procent Polaków nie ufa liderowi Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatka partii na premiera cieszy się znacznie większym poparciem społecznym, co przekłada się na wizerunek całej partii. "W ciągu ostatniej dekady poparcie dla PiS oscylowało od 25 do 33 procent. To za mało, żeby zdobyć władzę. Z Jarosławem Kaczyńskim partia nie mogła przebić górnej granicy poparcia, z Beatą Szydło jest inaczej" - podkreśla "Politico".

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje