Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Lewandowski: To przykład bezradności PiS-u

"Świadectwo bezradności partii Jarosława Kaczyńskiego - tak do najnowszego spotu PiS odniósł się przedstawiony w nim w negatywnym świetle Janusz Lewandowski.

W radiowej Jedynce szef Rady Gospodarczej przy premier Kopacz przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość dopuściło się ataku personalnego, bo jego własne pomysły są przedstawionej jako "odrealnione" i "wypadające blado", a ich wprowadzenie skutkowałoby zrujnowaniem Polski. Lewandowski mówił też o możliwości zmierzenia się z najnowszymi propozycjami gospodarczymi PO.

Reklama

"Jest to jakiś kłopot dla PiS-u, stąd brudna kampania, mamy jej początek" - powiedział. Przekonywał, że bez prywatyzacji nie byłoby obecnie takiego wzrostu PKB. Jak mówił, "jesteśmy jedynym krajem, który dwuipółkrotnie zwiększył swój potencjał gospodarczy".

PiS w zaprezentowanym wczoraj spocie zarzuca Lewandowskiemu, że w latach 90. jako minister przekształceń własnościowych doprowadził do wyprzedaży polskiego mienia i oszukał wielu Polaków. W spocie można usłyszeć, że polityk wprowadził program powszechnej prywatyzacji, który - choć miał z Polaków uczynić właścicieli - zakończył się klęską. PiS wytyka też Lewandowskiemu, że zarabiając ponad 50 tysięcy złotych miesięcznie pozwala sobie na - jak ocenia - "aroganckie" wypowiedzi takie jak ta, że w Polsce nie ma głodnych dzieci.

Zobacz wypowiedź eksperta na temat wyborczych obietnic PO i PiS-u:
Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne