Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Oni weszli do Sejmu. Oto nazwiska nowych posłów

Kto zapełni sejmowe ławy w nadchodzącej kadencji? Publikujemy nazwiska posłów z poszczególnych okręgów.

Okręg legnicko-jeleniogórski (nr 1)

Reklama

PiS (6 mandatów) - Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska; PO (4 mandaty) - Ewa Drozd, Stanisław Huskowski, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki; Kukiz'15 (1 mandat) - Robert Winnicki; Nowoczesna (1 mandat) - Elżbieta Stępień

Okręg wałbrzyski (nr 2)

PO (4 mandaty) - Tomasz Siemoniak, Izabela Mrzygłodzka, Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska; PiS (3 mandaty) - Michał Dworczyk, Anna Zalewska, Wojciech Murdzek; Kukiz'15 (1 mandat) - Ireneusz Zyska

Okręg wrocławski (nr 3)

PiS (6 mandatów) - Mirosława Stachowiak-Różecka, Beata Kempa, Jacek Świat, Piotr Babiarz, Mariusz Orion Jędrysek, Przemysław Czarnecki; PO (5 mandatów)- Alicja Chybicka, Jacek Protasiewicz, Michał Jaros, Sławomir Piechota, Aldona Młyńczak; Nowoczesna (2 mandaty) - Krzysztof Mieszkowski, Joanna Augustynowska; Kukiz'15 (1 mandat) - Kornel Morawiecki

Okręg bydgoski (nr 4)

PiS (5 manatów) - Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Ewa Kozanecka, Łukasz Schreiber; PO - (4 mandaty) - Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski, Kukiz'15 (1 mandat) - Paweł Skutecki; Nowoczesna (1 mandat) - Piotr Stasiński; PSL (1 mandat) - Eugeniusz Kłopotek

Okręg toruńsko-włocławski (nr 5)

PiS (6 mandatów) - Jan Krzysztof Ardanowski, Krzysztof Czabański, Anna Sobecka, Łukasz Zbonikowski, Joanna Borowiak, Iwona Michałek; PO (4 mandaty) - Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Tomasz Szymański, Antoni Mężydło; Kukiz'15 (1 mandat) - Paweł Szramka; Nowoczesna (1 mandat) - Joanna Scheuring-Wielgus; PSL (1 mandat) - Zbigniew Sosnowski

Okręg lubelski (nr 6)

PiS (10 mandatów): Elżbieta Kruk, Gabriela Masłowska, Jarosław Stawiarski, Krzysztof Michałkiewicz, Lech Sprawka, Krzysztof Głuchowski, Sylwester Tułajew, Artur Soboń, Krzysztof Szulowski, Jerzy Bielecki; PO (3 mandaty): Joanna Mucha, Włodzimierz Karpiński, Wojciech Wilk; Kukiz'15 (1 mandat): Jakub Kulesza, PSL (1 mandat):  Jan Łopata

Okręg chełmski (nr 7)

PiS (8 mandatów): Beata Mazurek, Sławomir Zawiślak, Marcin Duszek, Adam Abramowicz, Agata Borowiec, Piotr Olszówka, Jan Szewczak, Teresa Hałas.; PO (2 mandaty): Grzegorz Raniewicz, Stanisław Żmijan; PSL (1 mandat): Genowefa Tokarska; Kukiz'15 (1 mandat): Jarosław Sachajko

Zielonogórski (nr 8)

PiS Marek Ast, Elżbieta Rafalska, Jerzy Materna, Artur Zasada oraz ktoś z trójki: Elżbieta Płonka, Marek Surmacz, Jacek Kurzępa; PO: Stefan Niesiołowski, Bożenna Bukiewicz, być może Krystyna Sibińska, pozostałe mandaty niepewne Kukiz'15 (1 mandat) - Jarosław Porwich; Nowoczesna (1 mandat) - Paweł Pudłowski;  PSL (mandat niepewny): Jolanta Fedak lub Józef Zych 

Okręg łódzki (nr 9)

PiS (4 mandaty) - Piotr Gliński, Joanna Kopcińska, Waldemar Buda, Piotr Pszczółkowski; PO (4 mandaty) - Cezary Grabarczyk, Włodzimierz Nykiel, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Małgorzata Niemczyk;  Nowoczesna (1 mandat) - Katarzyna Lubnauer; Kukiz'15 (1 mandat) - Piotr Apel

Okręg piotrkowski (nr 10)

PiS (6 mandatów) - Antoni Macierewicz, Grzegorz Wojciechowski, Robert Telus, Krzysztof Maciejewski, Dariusz Kubiak, Anna Milczanowska; PO (2 mandaty) - Elżbieta Radziszewska, Dorota Rutkowska; Kukiz'15 (1 mandat) - Rafał Wójcikowski

Okręg sieradzki (nr 11)

PiS (7 mandatów): Witold Waszczykowski, Piotr Polak, Grzegorz Schreiber, Marek Matuszewski, Beata Mateusiak-Pielucha, Tadeusz Woźniak, Łukasz Rzepecki; PO (3 mandaty): Cezary Tomczyk, Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin; Kukiz'15 (1 mandat): Tomasz Rzymkowski; PSL (1 mandat): Paweł Bejda

Okręg krakowski I (nr 12)

PiS (7 mandatów): Małgorzata Wassermann, Jarosław Gowin, Andrzej Adamczyk, Jacek Osuch, Barbara Bubula, Ryszard Terlecki, Elżbieta Duda (niespokrewniona z prezydentem RP); PO (5 mandatów):  Rafał Trzaskowski, Ireneusz Raś, Bogusław Sonik, Lidia Gądek, Józef Lassota. ;Nowoczesna (1 mandat): Jerzy Meysztowicz; Kukiz (1 mandat): Agnieszka Ścigaj

Krakowski II (nr 13)

PiS (5 mandatów): Beata Szydło, Marek Polak, Jarosław Szlachetka, Ewa Filipiak, Zbigniew Biernat; PO (2 mandaty): Marek Sowa, Dorota Niedziela; Kukiz'15 (1 mandat): Józef Brynkus.

Okręg nowosądecki (nr 14)

PiS (8 mandatów) - Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Piotr Naimski, Józef Leśniak, Wiesław Janczyk, Anna Paluch, Edward Siarka, Jan Duda; PO (1 mandat) - Andrzej Czerwiński; Kukiz’15 (1 mandat) - Elżbieta Borkowska

Okręg tarnowski (nr 15)

PiS (6 mandatów) - Włodzimierz Bernacki, Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelasko, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski, Anna Czech; PO (1 mandat) - Urszula Augustyn; Kukiz’15 (1 mandat) - Norbert Kaczmarczyk; PSL (1 mandat) - Władysław Kosiniak-Kamysz

Okręg płocki (nr 16)

PiS (6 mandatów) - Wojciech Jasiński, Maciej Małecki, Marek Opioła, Robert Kołakowski, Maciej Wąsik, Grzegorz Kurek; PO (2 mandaty) - Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska;  PSL (1 mandat) - Piotr Zgorzelski; Kukiz’15 (1 mandat) - Marek Jakubiak

Okręg radomski (nr 17)

PiS (5 mandatów): Marek Suski, Dariusz Bąk, Wojciech Skurkiewicz, Andrzej Kosztowniak, Anna Kwiecień; PO (2 mandaty): Leszek Ruszczyk, Anna Maria Białkowska, PSL (1 mandat): Mirosław Maliszewski; KWW Kukiz'15 (1 mandat) - Robert Mordak

Okręg siedlecki (nr 18)

PiS (8 mandatów) - Krzysztof Tchórzewski, Arkadiusz Czartoryski, Henryk Kowalczyk, Marek Zagórski, Krystyna Pawłowicz, Grzegorz Woźniak, Daniel Milewski, Teresa Wargocka; PO (2 mandaty) - Jolanta Hibner, Czesław Mroczek; PSL ( 1 mandat) - Marek Sawicki; Kukiz’15 (1 mandat) - Anna Maria Siarkowska

Okręg warszawski I (nr 19)

PiS (8 mandatów): Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska, Artur Górski, Jarosław Krajewski, Ewa Tomaszewska, Małgorzata Wypych, Paweł Lisiecki ;PO (7 mandatów): Ewa Kopacz, Andrzej Halicki, Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Fabisiak, Marcin Święcicki, Michał Szczerba, Roman Kosecki.; Kukiz'15 (2 mandaty): Paweł Kukiz, Jacek Wilk;Nowoczesna (3 mandaty): Ryszard Petru, Kornelia Wróblewska, Zbigniew Gryglas.

Okręg podwarszawski (nr 20)

PiS (6 mandatów): Mariusz Błaszczak, Andrzej Smirnow, Jacek Sasin, Anita Czerwińska, Jan Szyszko, Piotr Uściński; PO (4 mandaty): Małgorzata Kidawa-Błońska, Michał Kamiński, Kinga Gajewska i Jan Grabiec; Kukiz'15 (1 mandat): Stanisław Tyszka, Nowoczesna (1 mandat): Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Okręg opolski (nr 21)

PiS (4 mandaty) - Patryk Jaki, Antoni Duda, Sławomir Kłosowski, Jerzy Żyżyński; PO (4 mandaty) - Leszek Korzeniowski. Tomasz Kostuś, Rajmund Miller, Ryszard Wilczyński; Kukiz’15 (2 mandaty) - Janusz Sanocki, Paweł Grabowski; Nowoczesna (1 mandat) - Witold Zembaczyński; Mniejszość Niemiecka (1 mandat) - Ryszard Galla

Okręg krośnieński (nr 22)

PiS (7 mandatów) - Marek Kuchciński, Bogdan Rzońca, Anna Schmidt-Rodziewicz, Stanisław Piotrowicz, Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Andrzej Matusiewicz; PO (2 mandaty) - Marek Rząsa, Joanna Frydrych; Kukiz’15 (1 mandat) - Wojciech Bakun; PSL (1 mandat) - Mieczysław Kasprzak

Okręg rzeszowski (nr 23)

PiS (12 mandatów) - Józefa Hrynkiewicz, Andrzej Szlachta, Kazimierz Moskal, Kazimierz Gołojuch, Zbigniew Chmielowiec, Jan Warzecha, Wojciech Buczak, Rafał Weber, Jerzy Paul, Mieczysław Miazga, Halina Szydełko, Krystyna Wróblewska; dla PiS; PO (2 mandaty) - Krystyna Skowrońska, Zdzisław Gawlik; Kukiz'15 (1 mandat) - Maciej Maciej Masłowski

Okręg białostocki (nr 24)

PiS (8 mandatów): Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontowski, Lech Kołakowski, Jacek Żalek, Jacek Bogucki, Bernardeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski;  PO (3 mandaty) - Robert Tyszkiewicz, Tomasz Cimoszewicz, Bożena Kamińska; Kukiz 15' (1 mandat) - Adam Andruszkiewicz 

Okręg gdański (nr 25)

PiS (5 mandatów): Jarosław Sellin, Andrzej Jaworski, Kazimierz Smoliński, Tadeusz Cymański, Jan Kilian; PO (5 mandatów): Adam Korol, Agnieszka Pomaska, Sławomir Neumann, Jerzy Borowczak, Małgorzata Chmiel; Nowoczesna (1 mandat): Ewa Lieder; Kukiz'15 (1 mandat): Magdalena Błeńska

Okręg gdyńsko-słupski (nr 26)

PiS (6 mandatów): Jolanta Szczypińska, Janusz Śniadek, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, (prawdopodobnie) Marcin Horała, Jan Klawiter, Aleksander Mrówczyński.; PO (6 mandatów)Marek Biernacki, Henryka Krzywonos-Strycharska; Kazimierz Plocke, Tadeusz Aziewicz, Zbigniew Konwiński i Stanisław Lamczyk, Nowoczesna (1 mandat): Grzegorz Furgo; Kukiz'15 (1 mandat): Małgorzata Zwiercan.

Okręg bielski (nr 27)

PiS (5 mandatów) - Stanisław Szwed, Stanisław Pięta, Grzegorz Puda, Jacek Falfus, Kazimierz Matuszny; PO (2 mandaty) - Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek; Kukiz'15 (1 mandat) - Jerzy Jachnik; Nowoczesna (1 mandat) - Mirosław Suchoń

Okręg częstochowski (nr 28)

PiS (4 mandaty) - Szymon Giżyński, Konrad Głębocki, Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron (9 202 - 3,89 proc.); PO (2 mandaty) - Izabela Leszczyna, Halina Rozpondek; Kukiz’15 (1 mandat) - Tomasz Jaskóła 

Okręg gliwicki (nr 29)

PiS (4 mandaty) - Wojciech Szarama, Piotr Pyzik, Barbara Dziuk i Jarosław Gonciarz; PO (3 mandaty) - Borys Budka, Krystyna Szumilas, Tomasz Głogowski; Kukiz'15 (1 mandat) - Paweł Kobyliński; Nowoczesna (1 mandat) - Marta Golbik

Okręg rybnicki (nr 30)

PiS (5 mandatów) - Izabela Kloc, Grzegorz Matusiak, Grzegorz Janik, Czesław Sobierajski, Teresa Glenc; PO (3 mandaty) - Gabriela Lenartowicz, Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski; Kukiz’15 (1 mandat) - Krzysztof Sitarski

Okręg katowicki (nr 31)

PiS (5 mandatów): Grzegorz Tobiszowski, Bożena Borys-Szopa, Michał Wójcik, Jerzy Polaczek, Andrzej Sośnierz; PO (5 mandatów): Marian Zembala, Tomasz Tomczykiewicz, Danuta Pietraszewska, Marek Wójcik i Wojciech Król; Kukiz'15 (1 mandat) - Grzegorz Długi; Nowoczesna (1 mandat) - Monika Rosa

Okręg sosnowiecki (nr 32)

PiS (4 mandaty) - Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas, Dariusz Starzycki; PO (3 mandaty) - Beata Małecka-Libera, Anna Nemś, Paweł Bańkowski; Kukiz’15 (1 mandat) - Barbara Chrobak; Nowoczesna (1 mandat) - Barbara Dolniak

Okręg kielecki (nr 33)

PiS (9 mandatów): Zbigniew Ziobro, Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Dominik Tarczyński, Maria Zuba, Michał Cieślak, Marek Kwitek, Bogdan Latosiński, Andrzej Kryj; PO (3 mandaty): Grzegorz Schetyna, Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada, ewentualnie Lucjan Pietrzczyk; Kukiz'15 (1 mandat): Piotr Liroy-Marzec; Nowoczesna (1 mandat): Adam Cyrański (mandat niepewny, wyjaśni się po podliczeniu wszystkich głosów w Polsce); PSL (2 mandaty): Kazimierz Kotowski, Krystian Jarubas 

Okręg elbląski (nr 34)

PiS (4 mandaty): Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski, Leonard Krasulski, Adam Ołdakowski , PO (3 mandaty): Jacek Protas, Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński; Kukiz'15 (1 mandat): Andrzej Kobylarz 

Okręg olsztyński (nr 35)

PiS (4 mandaty) - Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Jerzy Gosiewski; PO (3 mandaty) - Janusz Cichoń, Paweł Papke, Anna Wasielewska; PSL (1 mandat) - Urszula Pasławska; Kukiz'15 (1 mandat) - Andrzej Maciejewski; Nowoczesna (1 mandat) - Mirosław Pampuch

Okręg kaliski (nr 36)

PiS (5 mandatów): Joanna Lichocka, Jan Dziedziczak, Jan Mosiński, Tomasz Ławniczak, Piotr Kaleta; PO (4 mandaty) - Mariusz Witczak, Wojciech Ziemniak, Bożena Henczyca, Jarosław Urbaniak; Kukiz’15 (1 mandat) - Jerzy Kozłowski; Nowoczesna (1 mandat) - Adam Szłapka; PSL (1 mandat) - Andżelika Możdżanowska

Okręg koniński (nr 37)

PiS (5 mandatów) - Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Ryszard Bartosik, Leszek Galemba, Krzysztof Ostrowski; PO (2 mandaty) - Paweł Arndt, Tomasz Nowak; Kukiz’15 (1 mandat) - Bartosz Józwiak; Nowoczesna (1 mandat) - Paulina Hennig-Kloska

Okręg pilski (nr 38)

PO (4 mandaty) - Jakub Rutnicki, Maria Janyska, Zbigniew Ajchler, Killion Munyama; PiS (3 mandaty) - Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński, Marcin Porzucek; Kukiz’15 (1 mandat) - Błażej Parda; PSL (1 mandat) - Krzysztof Paszyk

Okręg poznański (nr 39)

PO ( 5 mandatów) - Szymon Ziółkowski, Rafał Grupiński, Bożena Szydłowska, Waldy Dzikowski; PiS (3 mandaty) - Tadeusz Dziuba, Bartłomiej Wróblewski, Szymon Szynkowski vel Sęk; Nowoczesna (2 mandaty) - Joanna Schmidt, Marek Ruciński

Okręg koszaliński (nr 40)

PiS (3 mandaty): Czesław Hoc, Paweł Szefernaker, Małgorzata Golińska; PO (3 mandaty): Marek Hok, Stanisław Gawłowski, Paweł Suski; Kukiz'15 (1): Stefan Romecki; Nowoczesna (1 mandat): Radosław Lubczyk

Okręg szczeciński (nr 41)

PiS (5 mandatów): Joachim Brudziński, Leszek Dobrzyński, Krzysztof Zaremba, Artur Szałabawka, Michał Jach; PO (5 mandatów): Sławomir Nitras, Bartosz Arłukowicz, Norbert Obrycki,  Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka; Kukiz'15 (1 mandat): Sylwester Chruszcz ; Nowoczesna (1 mandat): Piotr Misiło

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne