Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Petru przedstawił postulaty partii Nowoczesna

Uproszczenie systemu podatkowego i ograniczenie przywilejów centrali związkowych. To niektóre postulaty gospodarcze ugrupowania Nowoczesna, a mówił o nich prezes partii, Ryszard Petru. Jutro w Warszawie zostaną one przedstawione podczas kongresu.

Jak podkreślił Petru, państwo musi mieć więcej zaufania do przedsiębiorców. Polityk przekonywał, że Polsce potrzebny jest powrót do zasady "to co nie jest zabronione, jest dozwolone", która obowiązywała na początku transformacji ustrojowej na mocy tak zwanej "ustawy Wilczka".

Reklama

Wskazywał, że możliwe jest również wprowadzenie liniowego podatku VAT, którego wysokość byłaby znacznie niższa od obecnie obowiązującej najwyższej stawki. Szczegóły rozwiązań podatkowych mają być przedstawione jutro.

Ryszard Petru zaznaczył również, że etaty związkowe powinny być finansowane ze składek członkowskich. "Dlaczego pracodawca ma to robić?" - pytał lider Nowoczesnej. Jak dodał, konieczne jest też ograniczenie zaangażowania central związkowych w politykę . "Mam często wrażenie, że one tylko i wyłącznie uprawiają politykę ogólnopolską. Nie zależy im na porozumieniu, tylko na podkreślaniu swoich racji" - dodał.

Pomysły na gospodarkę partii Ryszarda Petru mają zostać przedstawione na jutrzejszym kongresie wyborczym w Warszawie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy