Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Piechociński: Polska rodzina broni się przed tym, co złe

Janusz Piechociński odwiedził w niedzielę rodzinę w Rybiu pod Warszawą. "PSL, nie tylko w tym swoim przesłaniu, nie na wyborczy czas, ale na codzienność, jest blisko ludzkich spraw, mówi z troską o pokoleniu ludzi starszych, o seniorach" – przekonywał lider Stronnictwa.

Rodziny wielopokoleniowe uczą wzajemnej solidarności - powiedział w niedzielę wicepremier Piechociński. Dodał, że seniorzy mają olbrzymi potencjał z punktu widzenia umacniania rodziny.

Reklama

Polska rodzina broni się przed tym, co złe i potrafi, pielęgnując i szanując to, co dobre, "myśleć wspólnotowo" - powiedział. "To jest wielką wartością. Dlatego też PSL, nie tylko w tym swoim przesłaniu, nie na wyborczy czas, ale na codzienność, jest blisko ludzkich spraw, mówi z troską o pokoleniu ludzi starszych, o seniorach" - podkreślił Piechociński.

Zaznaczył, że seniorzy wiele wnieśli w rozwój kraju i dzisiaj powinni żyć godnie. Zapowiedział, że PSL będzie zabiegać o zwiększenie najniższych emerytur.

Piechociński mówił, że PSL w ostatnich latach mocno zabiegał o aktywizację seniorów, czego przykładem są kluby Wigor - placówki stanowiące połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.

"Przeznaczamy dodatkowe środki na funkcjonowanie klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku. Budujemy towarzystwa uniwersytetów ludowych" - wymieniał lider PSL.

"Jednocześnie z wielką starannością patrzymy na możliwość wprowadzenia mechanizmu leków darmowych dla seniorów za tą symboliczna złotówkę. Tak, aby tych wszystkich pacjentów stać było, szczególnie tych najstarszych, na dobre leczenie, na dobre zapobieganie" - mówił wicepremier.

"Widzimy w tym pokoleniu olbrzymi potencjał rozwojowy z punktu widzenia umacniania naszej rodziny (...) Ten model rodziny, w której są trzy pokolenia, to wzajemna solidarność, ta więź jest w Polsce bardzo potrzebna. Choćby po to, aby udzielać istotnego wsparcia w wychowaniu młodego pokolenia" - podkreślił.

Pytany o sondaże, które dają PSL wynik na granicy progu wyborczego, Piechociński odpowiedział, że PSL do tej pory było we wszystkich kadencjach Sejmu od 25 lat.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Piechociński | Polskie Stronnictwo Ludowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje