Wybory parlamentarne 2015

Premier Ewa Kopacz na Dolnym Śląsku

Tym razem na Dolny Śląsk udaje się Ewa Kopacz i członkowie rządu. Dziś w planach pani premier ma Wałbrzych i Głogów. We wtorek kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu we Wrocławiu.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi dziś Wałbrzych, gdzie będzie mówiła o kwestiach rewitalizacji. Na szeroko rozumiane działania rewitalizacyjne w Polsce na lata 2014-2020 przewidziano 25 mld zł, z czego 22 mld zł będzie pochodzić z programów unijnych, a 3 mld zł ze środków budżetu państwa oraz budżetów samorządów.

Reklama

"Jak wiecie państwo, Wałbrzych ma swoją smutną historię jeśli chodzi o przemiany, więc ta rewitalizacja dla nich i te pieniądze, które w związku z tym są w nowej perspektywie finansowej - to jest około 22 mld zł plus 3 mld z dodatkowych źródeł, na pewno będą służyć temu, by pięknie odmienić oblicze Wałbrzycha" - powiedziała Ewa Kopacz na poniedziałkowym briefingu przed wyjazdem na Dolny Śląsk. Premier udała się tam koleją. W podróży towarzyszą jej m.in. wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak oraz minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak.

Szefowa rządu odwiedzi dziś także Hutę Miedzi "Głogów" należącą do KGHM Polska Miedź S.A. - Będziemy rozmawiać z pracownikami i przedstawicielami zarządu KGHM - oświadczyła.

Trzecia wyjazdowa Rada Ministrów

We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, we wtorek odbędzie się trzecia wyjazdowa Rada Ministrów. Poprzednio rząd obradował w Katowicach i w Łodzi.

Wrocław w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury. Rząd ma rozmawiać m.in. o wieloletnim programie, który ułatwi przygotowania do tego wydarzenia. Rada Ministrów zapozna się też m.in. z informacją na temat inwestycji przeciwpowodziowych na Dolnym Śląsku.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje