Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Zobacz, kogo Kukiz wprowadzi do Sejmu

Paweł Kukiz i jego ruch Kukiz '15 będzie miał w Sejmie 42 reprezentantów. Sprawdź, kim są nowi posłowie, którzy już wkrótce zasiądą w sejmowych ławach.

1. Robert Winnicki - wybrany z okręgu numer 1, prezes Ruchu Narodowego.

Reklama

2. Ireneusz Zyska - wybrany z okręgu numer 2, założyciel Stowarzyszenia "Obywatelskie Świebodzice".

3. Kornel Morawiecki - wybrany z okręgu numer 3, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich 2010, poseł na Sejm VIII kadencji. Założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. 

4. Paweł Skutecki - wybrany z okręgu numer 4, Bydgoszczanin, dziennikarz. Były członek UPR.

5. Paweł Szramka - wybrany z okręgu numer 5, zaangażowany w ruch JOW.

6. Jakub Kulesza - wybrany z okręgu numer 6, od 2010 roku działa w Stowarzyszeniu "Koliber".

7. Jarosław Sachajko - wybrany z okręgu numer 7, aktywny działacz na rzecz JOW-ów.

8. Jarosław Porwich - wybrany z okręgu numer 8, członek Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

9. Piotr Apel - wybrany z okręgu numer 9, lider partii Kukiz'15 w okręgu łódzkim, dziennikarz.

10. Rafał Wójcikowski - wybrany z okręgu numer 10, ekonomista.

11. Tomasz Rzymkowski - wybrany z okręgu numer 11, działacz Stowarzyszenia KoLiber z Kutna.

12. Agnieszka Ścigaj - wybrana z okręgu numer 13, wiceprezes w spółdzielni Socjalnej "Opoka" w Kluczach.

13. Józef Brynkus - wybrany z okręgu numer 12, nauczyciel, w latach 2006-2010 był radnym gminy Wieprz.

14. Elżbieta Borkowska - wybrana z okręgu numer 13, pedagog z Rzeszowa.

15. Norbert Kaczmarczyk - wybrany z okręgu numer 15, radny miejski z Proszowic.

16. Marek Jakubiak - wybrany z okręgu numer 16, przedsiębiorca.

17. Robert Mordak - wybrany z okręgu numer 17, pełnomocnik wyborczy Pawła Kukiza.

18. Anna Maria Siarkowska - wybrana z okręgu numer 18, w roku 2005 kandydowała do Sejmu RP z list LPR.

19. Paweł Kukiz - wybrany z okręgu numer 19, w maju 2015 roku startował w wyborach prezydenckich, zajmując 3. miejsce.

20. Jacek Wilk - wybrany z okręgu numer 19, był kandydatem Kongresu Nowej Prawicy w wyborach prezydenckich.

21. Stanisław Tyszka - wybrany z okręgu numer 20, w latach 2012-2013 ekspert Ministerstwa Sprawiedliwości.

22. Janusz Sanocki - wybrany z okręgu numer 21, dziennikarz, polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.

23. Paweł Grabowski - wybrany z okręgu numer 5, ukończył studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim.

24. Wojciech Bakun - wybrany z okręgu numer 22, z wykształcenia informatyk.

25. Maciej Masłowski - wybrany z okręgu numer 23, jest koordynatorem Ruchu Kukiza na Podkarpaciu.

26. Adam Andruszkiewicz - wybrany z okręgu numer 24, Prezes Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, lider Ruchu Narodowego na Podlasiu.

27. Magdalena Błeńska - wybrana z okręgu numer 25, działa na rzecz akcji zmieleni.pl, Stowarzyszenia KoLiber oraz Stowarzyszenia Republikanie.

28. Małgorzata Zwiercan - wybrana z okręgu numer 26, jest przedsiębiorcą, pracuje jako terapeuta.

29. Jerzy Jachnik - wybrany z okręgu numer 27, lider stowarzyszenia Oburzeni.

30. Tomasz Jaskóła - wybrany z okręgu numer 28, przedsiębiorca, historyk, prawnik.

31. Paweł Kobyliński - wybrany z okręgu numer 29, był związany z Koalicją dla Gliwic prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

32. Krzysztof Sitarski - wybrany z okręgu numer 30, członek związku zawodowego "Solidarność".

33. Grzegorz Długi - wybrany z okręgu numer 31, w czasach PRL był związany z ruchami opozycji.

34. Barbara Chrobak - wybrana z okręgu numer 32, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim.

35. Piotr Liroy-Marzec - wybrany z okręgu numer 33, polski raper i producent muzyczny.

36. Andrzej Kobylarz - wybrany z okręgu numer 34, przedsiębiorca z Elbląga.

37. Andrzej Maciejewski - wybrany z okręgu numer 35, były członek Kongresu Nowej Prawicy. 

38. Jerzy Kozłowski - wybrany z okręgu numer 36, uczestnik lokalnych struktur "Solidarności Walczącej" w latach 80.

39. Bartosz Józwiak - wybrany z okręgu numer 37, z wykształcenia archeolog.

40. Błażej Parda - wybrany z okręgu numer 38, od 27 listopada 2014 roku pełni funkcje radnego VII rady miasta Piły.

41. Stefan Romecki - wybrany z okręgu numer 40, działacza ruchu na rzecz JOW.

42. Sylwester Chruszcz - wybrany z okręgu numer 41, były członek Ligi Polskich Rodzin.

Oprac.: Katarzyna Krawczyk

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy