Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Małgorzata Wassermann: Jestem gotowa na politykę

Czuję pokorę i wielką odpowiedzialność. Będę dążyć do tego, by po czterech latach móc powiedzieć "Nikogo nie zawiodłam" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Małgorzata Wassermann, która będzie "jedynką" PiS w Krakowie podczas październikowych wyborów parlamentarnych.

Pytana o to, dlaczego zdecydowała się kandydować do Sejmu, Małgorzata Wassermann odpowiada, że chce zajmować się sprawami dla ogółu i wykorzystać w izbie swoje doświadczenie prawnicze. - Prowadzę około 300 spraw non stop z różnych dziedzin, niemal z całego obszaru prawa - opowiada.

Reklama

Jej zdaniem usprawnienia wymaga funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Uważa, że należy organizować bezpłatną pomoc prawną, a także wprowadzić proste i przejrzyste prawo podatkowe. Chce także przyczynić się do "ukrócenia patologicznej praktyki nieustannego nowelizowania przepisów".

Pytana o kulisy decyzji o tym, że to ona zostanie "jedynką" PiS w Krakowie, Małgorzata Wassermann odpowiada, że była to decyzja Komitetu Politycznego partii poprzedzona jej deklaracją, że "jest gotowa, by wejść do polityki".

Więcej w "Dzienniku Polskim".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne