Wybory parlamentarne 2015

Ryszard Petru: Mam nadzieję, że prezydent Duda poczuł odpowiedzialność na kraj

Uważam, że propozycje składane przez PiS i prezydenta Andrzeja Dudę są nierealne i nieodpowiedzialne - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Interii Ryszard Petru, lider Nowoczesniej. - Mam nadzieję, że prezydent Duda poczuje odpowiedzialność za kraj - dodał.

Zapytaliśmy polityka też o to, czy widzi wspólny mianownik z Pawłem Kukizem. - Na pewno mamy wspólny mianownik z ludźmi, którzy głosowali na Kukiza. Wszyscy oni chcą głębokiej zmiany naszego kraju. Sądzę, że wiele osób potrzebuje takiego zrywu energetycznego, żeby w końcu Polska stała się krajem z perspektywami, który szybko się rozwija - mówił. - To nie może być wybór między Platformą a PiS - przekonywał.

Reklama

- Prezydent Duda na szczęście wycofuje się z pierwszych swoich propozycji, które składał w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że wycofa się z kolejnych i poczuł odpowiedzialność za kraj - stwierdził Ryszard Petru.

Polityk wyjaśnił też, co oznacza nowe logo ugrupowania, które zmieniło wizerunek. Od piątku do tej pory "NowoczesnaPL" występuje już bez "PL" na końcu. Wzbogaciła się za to o kropkę z przodu.

- Ta kropka z przodu oznacza karteczkę, która była elementem naszych konsultacji programowych. To też symbol, mówiący: zamknijmy minione 25 lat. Dużo się udało, ale dużo jest do zrobienia - powiedział

Zobacz wypowiedź Ryszarda Petru:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje