Reklama

Reklama

Bezpartyjni: Najbliżej nam do Pawła Kukiza

"Bezsprzecznie jest nam najbliżej z Pawłem Kukizem" - tak na pytanie o wyborcze koalicje odpowiedział lider Bezpartyjnych Samorządowców i prezydent Lubina Robert Raczyński. Przyznał, że Bezpartyjni rozmawiają jeszcze z PSL, a decyzja ws. formuły startu w wyborach do parlamentu ma zapaść we wtorek.

Raczyński powiedział, że na wtorek zaplanowane jest spotkania pełnomocników Bezpartyjnych Samorządowców z całej Polski.

Reklama

"Skonsultujemy wszystkie propozycje, które otrzymaliśmy, czyli od PSL-u i od Pawła Kukiza" - powiedział. "Poinformowaliśmy naszych towarzyszy politycznych: PSL i Pawła Kukiza, że decyzję podejmiemy we wtorek do wieczora" - dodał.

Zapytany, jakiego rozwiązania ws. startu w wyborach bliżej są Bezpartyjni Samorządowcy, odpowiedział: "Bezsprzecznie jest nam najbliżej z Pawłem Kukizem, bo podobnie myślimy". "Nie było między nami przestrzeni współpracy przez cztery lata, w związku z tym powinno się wypowiedzieć jak najszersze grono, żeby nie było żadnych nieporozumień" - dodał.

Raczyński zaznaczył, że Bezpartyjni Samorządowcy "nie pchają się do Sejmu". "Trudno powiedzieć szczerze, czy ktoś jest zainteresowany w ogóle startem do Sejmu przy tej opinii, która jest na temat Sejmu. Ale z drugiej strony, to co? Nie naprawiać, tylko dlatego że brzydko pachnie" - dodał.

"Opcja startu z PSL jest atrakcyjna"

Prezydent Lubina przyznał, że opcja startu z PSL jest dla Bezpartyjnych również atrakcyjna, choć - jak zaznaczył -"to jest w poprzek naszych dotychczasowych działań".

Raczyński przyznał, że sam zamierza startować w wyborach. "Żeby ten ruch miał wartość i był autentyczny, to ja muszę startować. Mamy projekt, mamy pomysł i podejmuje takie ryzyko" - dodał.

Zaznaczył, że inni z liderów Bezpartyjnych mają się we wtorek określić, co do startu.

"Kukiz'15 jest zdecydowany"

Wiceszef klubu Kukiz'15 Jarosław Sachajko podkreślał, że Kukiz'15 jest zdecydowany, aby do wyborów iść z Bezpartyjnymi Samorządowcami. "To jest naturalne dla nas środowisko, tylko oni muszą się jeszcze zadeklarować" - powiedział.

Paweł Kukiz był w latach 2014-2015 radnym sejmiku dolnośląskiego, a mandat uzyskał wówczas z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy w ostatnich wyborach samorządowych zdobyli w skali kraju 5,28 proc. głosów zdobywając w pięciu województwach łącznie 15 radnych sejmikowych. Część osób z BS w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała wraz ze środowiskiem Roberta Gwiazdowskiego jako Polska Fair Play.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy