Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński o rodzinach niepełnych: To też są rodziny

Z pełnym szacunkiem odnoszę się do rodzin, w których mamy tylko matkę i dzieci, czy rzadziej ojca i dzieci; to też są rodziny i niczego im nie odbieramy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość będzie broniło rodziny.

Podczas konwencji PiS w Pile (woj. wielkopolskie) Kaczyński podkreślił, że Polska musi dbać o rodzinę. Zaznaczył przy tym, że "monogamiczna rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny (...) jest dziś atakowana na różne sposoby". "Musimy ten atak odrzucić" - dodał.

Zapewnił przy tym, że nie zapomina o osobach wychowujących dzieci samotnie. "Z pełnym szacunkiem odnoszę się do rodzin, w których mamy matkę i dzieci, czy rzadziej ojca i dzieci. To też są rodziny i niczego im nie odbieramy" - powiedział prezes PiS.

Reklama

Podkreślił też, że rodzina nie jest ze swojej natury instytucją opresyjną. "Rodzina przede wszystkim jest tą komórką społeczną, która nie tylko przekazuje życie, ale także przekazuje podstawowe normy kulturowe i cywilizacyjne. To jest najistotniejsze i dlatego jej bronimy i będziemy jej bronić" - oświadczył.

Według niego, w Polsce trwa atak na rodzinę, "atak na dzieci, próba ich seksualizacji od najmłodszych lat, próba wyrwania ich rodzinie, podporządkowania ich kulturze edukacji, na którą rodzina się nie zgadza". "My się nie zgadzamy i się nie zgodzimy" - powiedział Kaczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje