Reklama

Reklama

Joachim Brudziński: Nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne

"Nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej szef sztabu PiS Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński zapowiedział w poniedziałek, że podczas kampanii wyborczej kandydaci będą przekonywać Polaków, iż rządy PiS są dobre dla Polski. Zaprezentował też hasło wyborcze partii - "Dobry czas dla Polski" i promujący je billboard.

"Zgody PiS na adopcję przez pary homoseksualne nie będzie"

Reklama

"Nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Nie będzie zgody PiS, aby terminy 'matka', 'ojciec' zamienić zapisami 'rodzic jeden', 'rodzic dwa', aby zmieniać dokumenty w urzędzie stanu cywilnego - mówił Brudziński na konferencji prasowej. "Tolerancja - tak, afirmacja - nie" - dodał.

Szef sztabu PiS podkreślił też, że "wolność w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożona". "Prawa obywatelskie są zapewnione, a wywoływanie tych tematów jest jedynie paliwem dla tych, którzy z walki z PiS-em uczynili oręż" - powiedział.

"Pokora i ciężka praca"

Brudziński zaznaczył, że jego partia na pierwszym miejscu stawia na "pokorę i ciężką pracę". Zapowiedział, że w trakcie trwającej kampanii wyborczej kandydaci PiS będą spotykać się z wyborcami także w małych miejscowościach. "Chcemy spotykać się z wyborcami w każdej gminie, a nawet w każdym sołectwie" - dodał.

Brudziński zapowiedział też, że PiS rozpoczyna akcję zbierania podpisów. "Chcemy zebrać je jak najszybciej i zarejestrować listy tak, aby nasi kandydaci mogli rozpocząć formalnie kampanię" - podkreślił.

Czynny udział Kaczyńskiego i Morawieckiego

Zapowiedział też czynny udział w kampanii wyborczej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. "Lider PiS Jarosław Kaczyński dotrze do wszystkich czterdziestu okręgów wyborczych" - zadeklarował Brudziński.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy