Reklama

Reklama

Joanna Staniszkis "trójką" PSL w Warszawie

- Będę "trójką" PSL w Warszawie - przekazała we wtorek Polsat News Joanna Staniszkis. Warszawska radna Nowoczesnej Joanna Staniszkis wcześniej zdecydowała, że rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "17. miejsce na liście w podwarszawskim obwarzanku uznałam za totalną pomyłkę" - powiedziała w rozmowie z Polsat News.

- Dla mnie najważniejszą sprawą jest ochrona środowiska i walka ze smogiem, a PSL ma ogromny program ekologiczny - powiedziała we wtorek Staniszkis.

Reklama

Stołeczna radna Joanna Staniszkis (Nowoczesna), córka znanej socjolog prof. Jadwigi Staniszkis, miała wystartować do Sejmu z 17. miejsca w tzw. obwarzanku warszawskim, czyli okręgu obejmującym powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. Liderem tej listy jest rzecznik PO Jan Grabiec. 

W poniedziałek Staniszkis poinformowała na Twitterze, że rezygnuje ze startu w nadchodzących wyborach. 

W rozmowie z Polsat News podkreśliła: "17. miejsce na liście uznałam za totalną pomyłkę". Podkreśliła też, że "nikomu nie zależało na tym, by była wysoko na liście".

"Uznałam, że start w wyborach jest bez sensu. Przede mną na liście są nieznani działacze Platformy" - dodała. 

Za Pawłem Grabcem na dalszych miejscach są m.in. były europoseł PO Paweł Zalewski, posłanka PO Kinga Gajewska, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek, czy były wicedyrektor Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa Piotr Niemczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje