Reklama

Reklama

Krzysztof Brejza na listach do Senatu. "Trzeba walczyć o każdy mandat"

"Startuję do Senatu, bo trzeba walczyć o każdy mandat. To będą najważniejsze wybory po 1989 r., wtedy wszystko zaczęło się od Senatu" - powiedział w poniedziałek poseł PO-KO Krzysztof Brejza. Dodał, że w tej izbie opozycja będzie walczyła o minimum 51 mandatów.

W poniedziałek najpierw zarząd, a potem Rada Krajowa PO zatwierdziły listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów do Senatu. Wśród "jedynek" list wyborczych do Sejmu nastąpiła zmiana w okręgu nr 4 Bydgoszcz - posła Krzysztofa Brejzę na czele listy zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. Brejza będzie kandydował do Senatu.

Reklama

Sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz przekazał dziennikarzom, że zmiana była decyzją Krzysztofa Brejzy. Przekonywał, że Tadeusz Zwiefka jest "świetnym liderem" dla bydgoskiej listy Koalicji Obywatelskiej w sytuacji, kiedy nie ma tam Krzysztofa Brejzy. "Proszę mi wierzyć, tu nie ma żadnego drugiego dna, czy jakiegoś tła. To była indywidualne decyzja Krzyśka, że chciałby spróbować sił w Senacie" - powiedział Tyszkiewicz.

"Opozycja musi mieć większość w Senacie"

Brejza, pytany o tę zmianę, stwierdził, że październikowe wybory będą najważniejszymi wyborami od 1989 roku. "W 1989 r. wszystko zaczęło się od Senatu. Startuję do Senatu, bo trzeba walczyć o każdy mandat. 51 to jest minimum. Zjednoczona opozycja musi mieć większość w Senacie, stąd start do Senatu" - oświadczył.

"Mój okręg, okręg nakielsko-inowrocławcko-żniński (okręg nr 10) jest okręgiem frontowym. W moim mieście Koalicja uzyskuje rekordowe wyniki, na prowincji, na terenach wiejskich jest trochę gorzej, ale popracujemy nad tym" - dodał.

"Pan poseł Brejza postanowił kandydować do Senatu i to jest powód dla którego pojawiła się moja osoba na jedynce w kujawsko-pomorskim, w okręgu bydgoskim" - powiedział PAP Tadeusz Zwiefka, pytany o powody zmiany na czele listy bydgoskiej. 

"To jest decyzja posła Brejzy" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje