Wybory prezydenckie 2015

Najnowszy sondaż prezydencki: Komorowski przed Dudą

Bronisław Komorowski może liczyć na 46-procentowe poparcie, a jego główny rywal, kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda na 31 procent głosów - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN.

Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, na którego chce głosować 5 procent ankietowanych. Tuż za nim uplasowali się Magdalena Ogórek, Janusz Korwin-Mikke oraz Janusz Palikot. Cała trójka może liczyć na 4-procentowe poparcie. 

Reklama

Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas, Wanda Nowicka oraz Marian Kowalski uzyskali 1-procentowe poparcie.

Bardzo słabo wypadła Anna Grodzka. Obecnie cieszy się ona zerowym poparciem.  2 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown wynika, że odbyłaby się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzyliby się Bronisław Komorowski oraz Andrzej Duda. Szacowana frekwencja wyniosłaby 60 procent. 

Sondaż dla  "Faktów" TVN został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 16 marca br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje