Reklama

Reklama

Prezydent spiera się ze Stanisławem Tyszką o podatki. "Niewygodne fakty"

Prezydent Andrzej Duda wdał się na Twitterze w spór z posłem PSL-Kukiz'15 Stanisławem Tyszką. Poszło o podatki i niezrealizowaną obietnicę podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich.

"Kwota wolna została podniesiona dla najmniej zarabiających, podatek dochodowy obniżony z 18 proc. na 17 proc., a dla młodych do 26 lat wynosi 0 proc." - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Prezydent odniósł się w ten sposób do słów posła Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Stanisława Tyszki, który napisał, że chciałby prezydenta Polski, który będzie obniżał, a nie podnosił podatki.

"Uwaga! Lista nowych podatków i podwyżek podatków podpisanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Chciałbym Prezydenta Polski, który będzie obniżał a nie podnosił podatki" - napisał Tyszka w środę na Twitterze. Poniżej umieścił listę ustaw, dotyczących nowych podatków i podwyżki podatków, podpisanych przez prezydenta w latach 2015-2020.

Do jego wpisu odniósł się Andrzej Duda. "Kwota wolna została podniesiona dla najmniej zarabiających, podatek dochodowy obniżony z 18 na 17 proc., młodzi do 26 lat 0 proc. A przed wyborami do PE prosiliście mnie z P. Kukizem o weto do ustawy zmieniającej ordynację wyborczą i było weto. Rozumiem, że to teraz niewygodne fakty" - napisał prezydent na Twitterze.

Odpowiedział mu Tyszka, który podał, że "wszystko pamięta". "Sęk w tym, że kwota wolna miała być podniesiona dla WSZYSTKICH do 8 tys. złotych. Tak Pan obiecał. A co do weta, to przypomnę, że wybory do Sejmu ogłosił Pan z takimi terminami, by żaden obywatelski komitet nie zebrał podpisów" - podkreślił.

Prezydent wyjaśnił, że terminy były zgodne z ustawą. "Nie przypominam sobie, by proponował Pan zmianę przepisów w tej kwestii" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje