Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski: Przedłożę projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od podatku

Przedłożę projekt ustawy "Wszystko na rękę", który zwiększy kwotę wolną od podatku. Wszyscy, którzy zarabiają do 30 tys. zł, będą w ogóle zwolnieni z podatku - mówił w środę, 1 lipca, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski w Szczecinku podkreślił, że prezydent Rzeczypospolitej musi wychodzić z konkretnymi inicjatywami, które mogą pomóc obywatelom. "Przedłożę projekt ustawy, który zwiekszy kwotę wolną od podatku - ustawy 'Wszystko na rękę'" - zadeklarował.

Reklama

"Dzisiaj system podatkowy w Polsce nie jest sprawiedliwy i niestety osoby, które najmniej zarabiają, często są obciążone podatkami ponad miarę i właśnie ustawa 'Wszystko na rękę' ma im pomóc, a mianowicie wszyscy, którzy zarabiają do 30 tys. zł, będą po prostu zwolnieni z podatku, czyli osoby, które dzisiaj otrzymują płacę minimalną nie będą płacić podatku. Natomiast osoby, które mają dochód między 30 a 65 tys. zł - ta kwota wolna od podatku będzie wynosiła 8 tys. zł" - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Podkreślił, że podobne zobowiązania składał prezydent Andrzej Duda. "Ale niestety nie wykonał swoich obietnic" - dodał.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje