Reklama

Reklama

Wybory 2020. Terlecki: Marszałek Sejmu ogłosi termin we wtorek lub środę

"Marszałek Sejmu we wtorek (2 czerwca) lub w środę (3 czerwca) ogłosi termin wyborów prezydenckich" - poinformował podczas konferencji prasowej wicemarszałek izby Ryszard Terlecki.

"Myślę, że to jest dobra wiadomość, na którą czeka cała Polska, że ten okres przeciągania, wydłużania, wymieniania kandydatów mamy już za sobą i będziemy mogli rozpocząć drugą fazę kampanii wyborczej" - powiedział Terlecki na briefingu prasowym przez rozpoczęciem posiedzenia Sejmu.

Reklama

Sejm we wtorek wznawia obrady, posłowie mają przeprowadzić głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy dotyczącej przeprowadzenia tegorocznych wyborów prezydenckich. Senatorowie przyjęli poprawki w poniedziałek późnym wieczorem.

Wśród nich jest ta zakładającą, że w kalendarzu wyborczym będzie co najmniej 10 dni na rejestrację komitetu wyborczego kandydata na prezydenta i zebranie podpisów, a także, że marszałek Sejmu określi kalendarz wyborczy w porozumieniu z PKW. Senatorowie wprowadzili też m.in. poprawkę, zgodnie z którą dopuszczone ma być udzielenie poparcia zgłoszonym nowym kandydatom na prezydenta za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.

Inna z senackich poprawek określa, że to PKW, a nie minister zdrowia będzie decydować, że na określonym terenie będą tylko wybory korespondencyjne.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy