Reklama

Reklama

Wybory 2020. Wyborcy z zagranicy nie mogli się zarejestrować. Nie działała rządowa strona

Wyborcy, którzy nie zarejestrowali się przed głosowaniem w I turze, a chcieli zagłosować korespondencyjnie, powinni się zarejestrować do północy w poniedziałek 29 czerwca. Od godziny 23 strona, na której można dokonywać zgłoszeń, nie działała. MSZ poinformowało, że można zarejestrować się także mailem.

Do północy Polacy za granicą, którzy nie zarejestrowali się przed głosowaniem w I turze, a chcieli zagłosować korespondencyjnie, mieli możliwość dopisania się do spisu wyborców przez rządową stronę. Od ok. 23:00 strona ewybory.msz.gov.pl nie działała. MSZ poinformowało, że zgłosić można się także przez e-mail.

Reklama

"Uwaga Polacy za granicą! Strona MSZ ewybory.msz.gov.pl przestała działać. Ratunkiem jest przesłanie maila do konsulatu zawierającego wymagane dane z prośbą o rejestrację!" - napisał na Twitterze Krzysztof Lisek, były europoseł i koordynator kampanii Trzaskowski2020.

 MSZ zamieściło na Twitterze informację: "Wyborcy chcący wziąć udział w II turze głosowania wyborów Prezydenta RP, a nieujęci w spisie na I turę głosowania, mogą dokonać zgłoszenia również za pomocą poczty elektronicznej".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje