Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2020. Gdzie Jarosław Kaczyński był w wieczór wyborczy?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spędził niedzielny wieczór wyborczy na Jasnej Górze – potwierdził w poniedziałek (13 lipca) rzecznik sanktuarium o. Michał Legan. Polityk był tam także dwa tygodnie wcześniej, podczas I tury wyborów prezydenckich.

Jak powiedział o. Michał Legan, prezes PiS przyjeżdża na Jasną Górę incognito kilka razy w roku - są to wizyty prywatne, a gospodarze sanktuarium - ojcowie paulini - nie są o nich wcześniej powiadamiani, nie ma też oficjalnych spotkań z władzami Jasnej Góry.

Reklama

"Prezes spędza wówczas czas na modlitwie w kaplicy Matki Bożej" - powiedział o. Michał Legan.

Podczas nabożeństwa siada z boku

Z reguły - jak relacjonował rzecznik - Jarosław Kaczyński przyjeżdża w okolicach codziennej modlitwy Apelu Jasnogórskiego, około godz. 21. Podczas nabożeństwa siada jednak z boku, stąd nie jest widoczny podczas telewizyjnej i internetowej transmisji apelu.

Służby prasowe Jasnej Góry oficjalnie nie publikują informacji o prywatnych wizytach prezesa PiS. Doniesienia o nich trafiają do mediów najczęściej wtedy, kiedy w portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia zrobione politykowi na Jasnej Górze przez osoby prywatne lub wspólne zdjęcia pielgrzymów z Jarosławem Kaczyńskim.

Dwa wieczory wyborcze na Jasnej Górze

Rzecznik Jasnej Góry potwierdził, że w tym roku prezes PiS spędził w sanktuarium na modlitwie dwa wieczory wyborcze, zarówno w dniu I tury wyborów prezydenckich 28 czerwca, jak i w dniu powtórnego głosowania w niedzielę, 12 lipca.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje