Atak w Paryżu. Nowe ustalenia na temat zamachowca

Abu Yusuf al-Beljiki, sprawca czwartkowego ataku na policjantów w pobliżu Pól Elizejskich w Paryżu, w przeszłości był skazany za próbę zabójstwa funkcjonariuszy. Mężczyzna w 2003 roku został skazany na 20 lat więzienia, ale został przedterminowo zwolniony – podaje "Daily Mail".

39-letni mężczyzna w czwartek wieczorem w centrum Paryża otworzył ogień do policjantów. Jeden funkcjonariusz zginął, a dwóch zostało rannych. Napastnik został zastrzelony. Odpowiedzialność za atak przypisało sobie samozwańcze Państwo Islamskie.

Wyrok 20 lat więzienia

Reklama

Francuskie organy ścigania zidentyfikowały sprawcę. To Karim C., znany w kręgach islamistycznych jako Abu Yusuf al-Beljiki.

Zaskakujące informacje na temat zamachowca podaje "Daily Mail". Okazuje się, że mężczyzna w 2001 roku otworzył ogień do policjantów, raniąc poważnie dwóch funkcjonariuszy. Dwa lata później sąd skazał go na 20 lat pozbawienia wolności.

Abu Yusuf al-Beljiki za próbę zabójstwa policjantów trafił do więzienia o zaostrzonym rygorze, ale wyrokiem sądu apelacyjnego został wcześniej wypuszczony na wolność.

Chwalił się atakiem

W czwartkowy wieczór ponownie zaatakował funkcjonariuszy.

Zamach, podają francuscy śledczy, był dokładnie zaplanowany i wymierzony właśnie w policję. Sprawca nie krył się ze swoimi morderczymi planami, zdradził swoje zamiary w mediach społecznościowych.

Śledczy znaleźli w domu mężczyzny broń i amunicję.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje