Wybory samorządowe 2014

Oczkoś: Wielka polityka nie pomoże partiom w wyborach samorządowych

Podczas wczorajszych konferencji partyjnych PO, PiS liderzy tych ugrupowań mówili sporo o sprawach polityki krajowej. Ewa Kopacz zaznaczyła, że w ostatnim czasie Platforma "w pewnym momencie oddaliła się od ludzi". Z kolei Jarosław Kaczyński wiele miejsca poświęcił sytuacji w kraju i planom PiS na rządzenie Polską. Wielka polityka nie pomoże partiom w wyborach samorządowych. Takiego zdania jest Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku ze Szkoły Głównej Handlowej.

Zdaniem Mirosława Oczkosia, gościa Polskiego Radia 24, lider PiS, ale i jego rywale, zbyt dużo uwagi w kampanii samorządowej poświęcają wielkiej polityce. Dotyczy to także Leszka Millera i Ewy Kopacz, która powtórzyła, że należy odzyskać zaufanie społeczeństwa, jak powie to jeszcze dwa razy, to uwierzymy, że coś jest na rzeczy, nie da się grać w nieskończoność tą samą kartą - mówił eksper ds. wizerunku. 

Reklama

Najwięcej o sprawach samorządu mówił wczoraj przewodniczący SLD Leszek Miller - uważa Mirosław Oczkoś. Jego zdaniem, konwencje PiS i PO w niewielkim stopniu skupiły się na kwestiach samorządów. Natomiast Leszek Miller mówił m.in. o decentralizacji rozumianej jako wynoszenie niektórych instytucji z Warszawy.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje