"Rz": Wyrównane starcie o Wrocław

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Wrocławia kandydat PO Kazimierz Michał Ujazdowski, potencjalna kandydatka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka oraz kandydat Nowoczesnej Michał Jaros uzyskują podobne wyniki. W hipotetycznej drugiej turze Jaros wygrywa z Ujazdowskim - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Nowoczesnej, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Według sondażu przeprowadzonego przez instytut Badań Samorządowych po ogłoszeniu startu Ujazdowskiego, kandydat Platformy w pierwszej turze zdobyłby 18,6 proc. głosów. Mirosława Stachowiak-Różecka mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 18,2 proc, a Michał Jaros na 14 proc. głosów. 

Reklama

Na kolejnych miejscach uplasowali się Jacek Sutryk, który może być kandydatem środowiska prezydenta Rafała Dutkiewicza (9,3 proc.) oraz Jerzy Michalak, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy (7 proc.).

Jak informuje "Rzeczpospolita", Michał Jaros był przedstawiony w badaniu jako kandydat popierany przez PSL i SLD. 

W sondażu zbadano też hipotetyczny scenariusz, w którym do drugiej tury przechodzi Ujazdowski i Jaros. W takiej konfiguracji kandydat Nowoczesnej zdobyłby 35 proc. głosów, a kandydat PO 26 proc. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje