Samorządowcy PiS inaugurują akcję "Ratusz Rafała"

Zdaniem samorządowców PiS, w otoczeniu kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są osoby "podejrzane". W niedzielę zainaugurowali akcję "Ratusz Rafała", w której mają zamiar prezentować sylwetki tych osób.

"Chcielibyśmy poinformować o rozpoczęciu akcji 'Ratusz Rafała', w której będziemy konsekwentnie informować o takich osobach podejrzanych, można wręcz powiedzieć szemranych, także się tam znajdą aferzyści z otoczenia kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy" - powiedział w niedzielę rano w czasie konferencji prasowej przed siedzibą PO w Warszawie burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (PiS).

Reklama

"Poza kandydatami na prezydenta bardzo jest również ważne otoczenie, zaplecze tych kandydatów. To oni będą przecież w przyszłości tworzyć warszawski ratusz. Nie chcemy powtórki z tej kadencji, nie chcemy kolejnej afery reprywatyzacyjnej, nie chcemy kolejnych afer, które będą się przez ratusz przetaczały" - mówił.

Warszawski radny PiS Jacek Ozdoba powiedział, że jednym z bliższych współpracowników Trzaskowskiego jest radny dzielnica Ochota - Lech Barycki (PO). "Słynny lobbysta, który wyleciał z dwóch gabinetów politycznych, zarówno pani premier Kopacz, jak i pana ministra Drzewieckiego za lobbing na rzecz prywatnej firmy" - mówił.

"Jeśli w otoczeniu kandydat PO znajduje się taka osoba, należy się spodziewać, że plany wobec ratusza są jeszcze większe niż miała Hanna Gronkiewicz Waltz - tzn. jeszcze bardziej chce się obniżyć standardy, jeszcze bardziej chce się otworzyć na środowiska związane z nielegalnym działaniem na rzecz prywatnych podmiotów" - powiedział Ozdoba.

"Mamy obawy, że ta osoba ma niewątpliwie duży wpływ na Rafała Trzaskowskiego i gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że Rafał Trzaskowski zostałby np. prezydentem Warszawy, to praktycznie mamy pewność, że w ratuszu pojawi się osoba, wobec której są zarzuty związane z lobbingiem na rzecz prywatnego podmiotu. Należy domniemać, że np. ta osoba dalej by prowadziła tego typu działalność" - dodał Ozdoba. 

Zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o natychmiastowe ustosunkowanie do tych zarzutów. 

Odpowiedź PO

Na prośbę PAP o komentarz dot. akcji samorządowców PiS skierowaną do Rafała Trzaskowskiego odpowiedział sekretarz stołecznych struktur Platformy Obywatelskiej Jarosław Szostakowski.

"Lech Barycki jest członkiem sztabu warszawskiej PO, w którym zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Chcemy przy tym podkreślić, że Lech Barycki jest od lat cenionym radnym na Ochocie, tymczasem zorganizowana przez PiS nowa akcja, dotyczy medialnego pomówienia. W rzeczywistości wydawca gazety, która opublikowała niesprawdzony i nierzetelny artykuł, przegrał proces z firmą, która rzekomo miała mieć związki z Lechem Baryckim" - czytamy w stanowisku przesłanym PAP przez Szostakowskiego. Dodano w nim, że w efekcie wydawca w numerze "Dziennika Gazety Prawnej" z dnia 4.02.2013 na str. 14 zamieścił przeprosiny.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje