Szef dolnośląskiej PO: Nie zawarliśmy koalicji z PiS w powiecie bolesławieckim

W powiecie bolesławieckim PO nie zawarła koalicji z PiS, nie było zgody zarządu regionu. Karol Stasik działał ws. koalicji na własną rękę, a już po fakcie poinformował o rezygnacji z członkostwa w PO – powiedział PAP szef dolnośląskich struktur Platformy Jarosław Duda.

We wtorek w południe w powiecie bolesławieckim zawarto porozumienie koalicyjne pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, KWW Platforma Samorządowa oraz dwoma radnymi niezależnymi wybranymi z list KWW Impuls Miasta oraz PSL.

Reklama

Dzięki temu w 18-osobowej radzie powiatu koalicja ma 11 głosów, z których 5 zdobyło PiS, a 4 Platforma Samorządowa. Poza koalicją są Bezpartyjni Samorządowcy, którzy wygrali wybory i mają siedem mandatów w radzie powiatu.

Szefem KWW Platforma Samorządowa i dotychczasowym starostą bolesławieckim jest Karol Stasik, który wcześniej we wtorek w rozmowie z PAP powiedział, że jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

"W powiecie bolesławieckim potrafimy współpracować, wypracowywać ważne dla ludzi sprawy na zasadzie porozumienia. Także z radnymi Prawa i Sprawiedliwości współpraca była bardzo dobra. Tutaj nie ma, jak w Warszawie, starcia pomiędzy naszymi partiami" - powiedział wówczas PAP Stasik.

Szef dolnośląskich struktur PO senator Jarosław Duda powiedział PAP po południu, że w powiecie bolesławieckim Platforma nie zawarła koalicji z PiS, ponieważ Karol Stasik nie miał do tego upoważnienia zarządu regionu PO.

"Pan Stasik zrobił to na własną rękę bez konsultacji, a już po fakcie poinformował mnie dziś, że złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Pozostałe trzy osoby, które weszły z listy Platformy Samorządowej do rady powiatu też nie są naszymi członkami" - powiedział Duda.

Zaznaczył, że Stasik miał propozycję, by w wyborach startować z lista Koalicji Obywatelskiej.

"Odrzucił ją i zasugerował, że wystartują pod szerszym szyldem, własnym komitetem KWW Platforma Samorządowa. Wówczas i w trakcie wyborów był jeszcze naszym członkiem" - wyjaśnił Duda.

Do momentu opublikowania depeszy nie udało się ponownie skontaktować ze Stasikiem.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje