Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2011

Jarosław Kaczyński: Polska powinna być sprawiedliwsza

- Polska powinna być sprawiedliwsza, aby można było budować solidarność i jednocześnie szybko się rozwijać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w środę wieczorem spotkał się z wyborcami w Łodzi.

Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami na Politechnice Łódzkiej mówił, że Polska powinna być sprawiedliwsza, bo jest to wartość sama w sobie. Według prezesa PiS chodzi o to, aby można było budować sprawiedliwość, solidarność i jednocześnie szybko się rozwijać. Wyraził też przekonanie, że te cechy nie są wcale przeciwstawne. Jak mówił - one się wzajemnie uzupełniają.   

Reklama

Kaczyński zapewnił, że Zjednoczona Prawica widzi sprawy Polaków jako całość. Jak tłumaczył, jedna dziedzina musi wspierać inne. Zdaniem lidera PiS jest wiele problemów, które należy rozwiązać - począwszy m.in. od służby zdrowia, oświaty, bezpieczeństwa czy rolnictwa.  

Według lidera PiS, aby rozwiązać te problemy, trzeba mieć absolutna władzę, która nie będzie wojowała z opozycją. - Jest tylko jedna siła, która może to zrobić, to Zjednoczona Prawica, to PiS - podkreślał.   

Zdaniem Kaczyńskiego Polacy mają wybór - albo po wyborach będzie dobry rząd współpracujący z prezydentem, albo tzw. anty-PiS, czyli rząd skłóconych partii, które będą wojowały z prezydentem.   Lider PiS zapewnił, że Zjednoczona Prawica  nie idzie do wyborów po to, aby się mścić; nie chce wojny, a pokoju, który jest ważny dla rozwoju kraju. Apelował też o pójście na wybory i głosowanie na kandydatów z list Zjednoczonej Prawicy.  

Kaczyński poinformował, iż liczy, że w przyszłym parlamencie, a więc zarówno w Sejmie, jak i Senacie, Zjednoczona Prawica będzie miała ponad 300 przedstawicieli. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje