Wypadek w Kamieniu Pomorskim

Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Jest śledztwo

Po wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, jego sprawcy grożą zarzuty związane ze spowodowaniem katastrofy w ruchu lądowym - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Wiadomo, że 26-letni kierowca był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina.

Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia - dodała. Trwają czynności procesowe w tej sprawie - zaznaczyła Wojciechowicz.

Reklama

Sprawca był pijany; ma 26 lat i, jak podaje policja, był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina

Na miejsce tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca zabił sześć osób, jedzie komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński - poinformowała  Komenda Główna Policji. Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina.

 - Komendant spotka się z bliskimi ofiar. Dochodzenie policyjne decyzją komendanta zostanie przeniesione z Kamienia Pomorskiego do innej jednostki. Jest to tragedia całego środowiska policyjnego, bo dotyczy to funkcjonariusza i jego rodziny. Samochód najpierw uderzył w policjanta z żoną i trójką dzieci na spacerze - powiedział rzecznik prasowy KGP Mariusz Sokołowski.

Dodał, że komendant główny policji obejmie nadzorem dochodzenie w tej sprawie. Rannych w szpitalu odwiedził w środę po południu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Zginęło 6 osób

W wypadku na ul. Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), do którego doszło przy przejeździe kolejowym, zginęło na miejscu pięć dorosłych osób, 9-letnie dziecko zmarło w szpitalu, dwoje pozostałych dzieci w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Szczecinie (wcześniej policja podawała, że udało się uratować tylko jedno dziecko).

Młody mężczyzna, mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, kierujący osobowym bmw, miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Samochodem wraz z nim jechała młoda kobieta, która była trzeźwa.

Jak powiedziała rzeczniczka kamieńskiej Policji Marta Szołtun, sprawca został zatrzymany i będzie przesłuchiwany, gdy wytrzeźwieje.

Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński poinformował, że bliskim ofiar zostanie udzielona wszelka pomoc, materialna i psychologiczna.

Pracują służby, w tym policja, prokurator

W miejscu gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, pracują służby, w tym policja, prokurator. Przyjechał też wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Miejsce wypadku znajduje się w centrum miasta, przy skrzyżowaniu i przejeździe kolejowym. Po uderzeniu ciała ofiar zostały rozrzucone na przestrzeni kilkudziesięciu metrów, a bmw dachowało.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy