Kto zabił gen. Marka Papałę?

"Słowik" nie przyznaje się do winy ws. Papały

Andrzej Z. ps. Słowik nie przyznał się przed Sądem Okręgowym w Warszawie do nakłaniania do zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały w 1998 r.

Jest on pierwszym oskarżonym, który składa wyjaśnienia w tym rozpoczętym w środę procesie. - Nie wiem, kto zabił Marka Papałę i kto zaplanował to morderstwo - powiedział "Słowik".

Reklama

- Nie uczestniczyłem w spotkaniu w hotelu Marina, gdzie miano rozmawiać o zabójstwie pana Papały - powiedział gangster.

Przyznał, że w śledztwie potwierdził, że uczestniczył w tym spotkaniu i zeznał, że Edward Mazur miał go pytać, czy zna kogoś, kto by się podjął zabicia Papały. "Słowik" dodał, że był to wynik porozumienia z prokuraturą: on potwierdzi ten fakt, a w zamian miano uchylić wobec niego areszt i wycofać zarzuty wobec niego. Wyjaśnił, że potem usłyszał od śledczych, że "te ustalenia są nieaktualne". - Zrozumiałem, że zostałem wykorzystany i oszukany - oświadczył oskarżony, dodając, że wtedy odwołał te zeznania jako nieprawdziwe.

Powiedział też, że z osób, które miały być na tym spotkaniu, znał tylko Nikodema Skotarczaka. - Zirajewskiego nie znałem; zobaczyłem go po raz pierwszy na konfrontacji - powiedział Z. Dodał, że nie znał też Edwarda Mazura i nigdy się z nim nie spotkał.

Wcześniej prokuratorzy odczytali akt oskarżenia. Z., gangster z grupy pruszkowskiej, jest oskarżony o nakłanianie za 40 tys. dolarów Artura Zirajewskiego do zabójstwa Papały. "Słowik" - skazany m.in. w 2004 r. na 6 lat za założenie tego gangu i kierowanie nim - przebywa w areszcie od ekstradycji z Hiszpanii w 2003 r. Na Boguckim, innym gangsterze z "Pruszkowa", ciąży zarzut obserwowania miejsca zabójstwa Papały i nakłaniania w 1998 r. za 30 tys. dolarów Zbigniewa G. do zabójstwa Papały.

Akt oskarżenia wobec obu Prokuratura Apelacyjna w Warszawie skierowała do sądu w listopadzie 2009 r. Wciąż trwa śledztwo (przeniesione niedawno do Łodzi) wobec podejrzanego o zlecenie zabójstwa Papały polonijnego biznesmena z Chicago Edwarda Mazura.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | zabójstwo | słowik | zabójstwo gen. Papały | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje