Reklama

Reklama

Zamach w Paryżu

Hiszpania podniosła poziom zagrożenia terrorystycznego

Po ataku na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo", w którym zginęło 12 osób, Hiszpania podniosła w środę poziom zagrożenia terrorystycznego - poinformował w środę hiszpański minister spraw wewnętrznych Jorge Fernandez Diaz.

Po spotkaniu z przedstawicielami służb ds. walki z terroryzmem minister dodał, że podniesienie poziomu zagrożenia z drugiego na trzeci jest tymczasowym środkiem.

Fernandez Diaz zapewnił, że chociaż poziom zagrożenia został podniesiony, to w Hiszpanii nie ma bezpośredniego zagrożenia atakiem. Tłumaczył, że w obecnej sytuacji nierozważne byłoby niepodejmowanie takich kroków.

Reklama

Trzeci poziom zagrożenia ostatnio wprowadzono podczas zaprzysiężenia króla Filipa VI w czerwcu 2014 r.

Jak informują hiszpańskie media, poniesienie tego poziomu oznacza początek rozmieszczania sił bezpieczeństwa na ulicach. Ponadto zaostrzone zostaną środki bezpieczeństwa w placówkach hiszpańskich w USA, Wielkiej Brytanii i Francji.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne