Reklama

Reklama

​Zidentyfikowano trzeciego zamachowca z Bataclan w Paryżu

Trzeci zamachowiec z Bataclan został zidentyfikowany jako obywatel jednego z krajów UE Fouad Mohamed-Aggad - informuje "The Independent". W zamachu dokonanym w sali koncertowej w Paryżu zginęło 90 osób.

"The Independent", powołując się na francuskie media pisze, że Fuad Mohamed-Aggad, to 23-letni mężczyzna, który był częścią gangu przeprowadzającego serię zamachów w Paryżu 13 listopada.

Reklama

Ataki, w których zginęło 130 osób, a rannych zostały setki, były kierowane przez Abdelhamida Abaaouda, który sam został zabity w nalocie policji w Saint-Denis kilka dni później.

Pa atakach pojawiło się wiele niejasności w kwestii tożsamości podejrzanych.

"The Independent" ujawnił w zeszłym miesiącu, że osiem osób podejrzanych o terroryzm, to osoby, które miały obywatelstwa krajów należących do UE.

"Le Parisien" podaje, że Mohamed-Aggad faktycznie urodził się i wychował w Strasburgu, na granicy Francji i Niemiec. Francuski dziennik donosi, że mieszkał w małym miasteczku nad Dolnym Renem. W 2013 roku wyjechał do Syrii, skąd regularnie wysyłał rodzicom pieniądze. Następnie powrócił do Francji i wziął udział w zamachu w Bataclan. Starszy brat zamachowca jest obecnie w Syrii - podaje "The Independent". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje