Episkopat Polski apeluje do wiernych: Zaproście ukraińskie matki z dziećmi

Apel o pomoc mieszkańcom Ukrainy skierował do wiernych Episkopat Polski. Proponuje, by rodziny zapraszały matki z dziećmi z ogarniętego konfliktem terenu na wypoczynek do Polski.

Ksiądz Leszek Kryża z Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, podkreśla, że ważny jest nawet krótki czas spędzony z dala od wojny, bo pozwoli matkom z dziećmi z okolic Doniecka i Ługańska choć na chwilę zapomnieć o traumie.  - Udzielona pomoc na pewno zostanie zapisana w Bożych księgach -  mówi ksiądz Kryża.

Reklama

Osoby, które chciałyby zaprosić do siebie na wypoczynek rodziny z Ukrainy, mogą się zgłaszać do Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób z Donbasu. Ciągle też zgłaszają się polskie rodziny, które są gotowe przyjąć pod swój dach rodziny z Ukrainy.

To kolejny sposób wsparcia Ukraińców. Caritas Polska do tej pory przekazała m.in. fundusze na pomoc poszkodowanym na Majdanie i na kolonie dla ponad 1300 dzieci z 8 diecezji na Ukrainie. W marcu ta sama organizacja prowadziła wraz z Pocztą Polską akcję "Rodzina Rodzinie", dzięki której można było wysyłać bezpłatnie paczki z żywnością i ubraniami dla naszych wschodnich sąsiadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje