Japonia wzywa Rosję, by nie anektowała Krymu

Rząd Japonii oświadczył w poniedziałek, że nie uznaje wyników referendum na Krymie i wezwał Rosję, by nie anektowała regionu, gdzie w niedzielę odbyło się głosowanie w sprawie secesji od Ukrainy i przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

- Nasz kraj nie uznaje rezultatów" referendum na Krymie, w czasie którego 95 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem regionu do Rosji - poinformował podczas konferencji prasowej sekretarz generalny gabinetu w Tokio, Yoshihide Suga.

Reklama

- Nasz kraj będzie żywiołowo apelował do Rosji o poszanowanie prawa międzynarodowego, poszanowanie suwerenności Ukrainy i integralności jej terytorium, i nieanektowanie Krymu - dodał.

Podkreślił także, że Japonia w kwestii krymskiej zamierza współpracować z pozostałymi krajami należącymi do grupy G7, siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

Japoński dziennik gospodarczy "Nikkei" napisał w poniedziałek, że władze Japonii, podobnie jak kraje Zachodu, rozważają obecnie nałożenie sankcji ekonomicznych na Rosję.

Dowiedz się więcej na temat: referendum na Krymie | Yoshihide Suga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje